Granitový dřez x nerez

Kuchyně, vestavěné skříně, atd. - rady, doporučení, zkušenosti
Woking
Stálý člen

Příspěvek od Woking » 19.12.2007 22:26

rocky píše:pri 2 ludoch mi je myčka na 2 veci, ale mám krásny dres za 13..
Taky jsme dva a už bysme ji pryč nedali. Ono jestli nevaříte, tak je fakt na nic, ten talíř od chleba a nějaká nádoba na pití, to se umeje hned. Ale když vaříš, tak je celkem jedno jestli pro dva nebo pro tři čtyři. Rozdíl je maximálně ve velikosti hrnců a o nějakej talíř víc.

MARTA
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MARTA » 20.12.2007 08:06

rocky píše:
MARTA píše:
rocky píše:čeče moja reč :)
My jsme si koupili mycku za 15 a uplne ten nejobycejnejsi drez co byl, protoze se uz nemuzu dockat ze ho nebudu must pouzivat :D Tak jsme nechteli zadnej drahej. :D
Ale fakt? Odpad vylievaš do záchodu? :))..pri 2 ludoch mi je myčka na 2 veci, ale mám krásny dres za 13..
No ja u drezu ted travim kazdej den aspon pul hodiny az hodinu. A to jsme dva a z prace chodime oba za kolem 18h nebo pozdeji. Uz me to stve, rano umyju nadobi a vecer znovu, misto toho abych odpocivala treba u televize. My mame mycku za necelejch 14 tis. a na i program na pulku naplne. Kazdopadne u nas mycku hrave naplnime za dva dny. Jo a jakej odpad do zachodu? My mame normalni drez, ale ted nejlevnejsi protoze ho moc nehodlam pozivat :D
Naposledy upravil(a) MARTA dne 20.12.2007 08:08, celkem upraveno 1 x.

MARTA
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MARTA » 20.12.2007 08:07

Woking píše:
rocky píše:pri 2 ludoch mi je myčka na 2 veci, ale mám krásny dres za 13..
Taky jsme dva a už bysme ji pryč nedali. Ono jestli nevaříte, tak je fakt na nic, ten talíř od chleba a nějaká nádoba na pití, to se umeje hned. Ale když vaříš, tak je celkem jedno jestli pro dva nebo pro tři čtyři. Rozdíl je maximálně ve velikosti hrnců a o nějakej talíř víc.
Presne tak...... Ja mam ted porad ruce v drezu - rano nez jdu do prace a vecer kdyz se z prace vratim, takze uz se tesim na mycku :D

misicka
Stálý člen

Příspěvek od misicka » 20.12.2007 08:43

Já jsem dřív nechápala lidi co jsou dva a mají myčku, teď lituju ty co jí nemají, už bych bez myčky nechtěla být, je to super. :cool:

bubak
Stálý člen

Příspěvek od bubak » 20.12.2007 12:14

Jo, na pohodlnost si clovek lehko zvykne :cool: Me to nevadi, umyt to nadobi po vareni. Alespon se trochu pohybuju :P Valeni u TV me nebavi :P

kamila
Stálý člen

Příspěvek od kamila » 20.12.2007 13:26

bubak píše:Jo, na pohodlnost si clovek lehko zvykne :cool: Me to nevadi, umyt to nadobi po vareni. Alespon se trochu pohybuju :P Valeni u TV me nebavi :P
Valeni u TV mě taky nebaví - tak ji raději rovnou ani nemám :) - ale na mytí nádobí mi nejvíc vadí hrbení zad a ničení rukou - mám exém a máchání (ani pobyt v gumových rukavicích) mu nesvědčí. Myčku jsem nikdy neměla, ale strašně se na ni těšíím :)

Dřez smaltovaný nebude (jak se ptak někdo výše) - dělají se v různých barvách, měla jsem třeba hnědý. ALe nevýhoda je snadné odprýsknutí smaltu při úderu hrncem.

Nějaké zaschlé kapičky na nerezu mě nezajímají - kuchyň nemám na ukazování návštěvám s ostřížím okem, ale na vaření. A popravdě ještě jsem náš dřez během dne nikdy neviděla uschlý - pořád v něm něco děláme. A v noci je tma, tak ho nikdo nevidí :) - ani s kapičkama, ani bez.

veruse
Člen

Příspěvek od veruse » 20.12.2007 13:37

Kamilo, takže smaltovaný dřez se skutečně ještě vyrábí? A jak vychází cenově v porovnání s nerezem? Jinak, další zkušenost proti smaltu: snadno se obarvuje, např. černým čajem.
Já taky nemám TV a mít nehodlám - stačí občas DVD :)
kamila píše:
bubak píše:Jo, na pohodlnost si clovek lehko zvykne :cool: Me to nevadi, umyt to nadobi po vareni. Alespon se trochu pohybuju :P Valeni u TV me nebavi :P
Valeni u TV mě taky nebaví - tak ji raději rovnou ani nemám :) - ale na mytí nádobí mi nejvíc vadí hrbení zad a ničení rukou - mám exém a máchání (ani pobyt v gumových rukavicích) mu nesvědčí. Myčku jsem nikdy neměla, ale strašně se na ni těšíím :)

Dřez smaltovaný nebude (jak se ptak někdo výše) - dělají se v různých barvách, měla jsem třeba hnědý. ALe nevýhoda je snadné odprýsknutí smaltu při úderu hrncem.

Nějaké zaschlé kapičky na nerezu mě nezajímají - kuchyň nemám na ukazování návštěvám s ostřížím okem, ale na vaření. A popravdě ještě jsem náš dřez během dne nikdy neviděla uschlý - pořád v něm něco děláme. A v noci je tma, tak ho nikdo nevidí :) - ani s kapičkama, ani bez.

Jany
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jany » 20.12.2007 14:01

misicka píše:Já jsem dřív nechápala lidi co jsou dva a mají myčku, teď lituju ty co jí nemají, už bych bez myčky nechtěla být, je to super. :cool:
Jo tak to já taky, nedala bych jí,sice prkénka,nože s dřevěnou rukojetí apod. tam nedávám,to umyjeme v ruce,jelikož se to ohýbá.

Tyna
Stálý člen

Příspěvek od Tyna » 20.12.2007 14:10

Taky jsme dva a pořizuju si myčku, a našlo se pár lidí, který se mě ptali proč, když jsme jen 2, ale myslím, že problém naplnit jí fakt nebude. Nehledě na to, že mám podobný problém jako Kamila (ekzém) a jar s horkou vodou tomu fakt nesvědčí.

Jany
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jany » 20.12.2007 14:17

Tyna píše:Taky jsme dva a pořizuju si myčku, a našlo se pár lidí, který se mě ptali proč, když jsme jen 2, ale myslím, že problém naplnit jí fakt nebude. Nehledě na to, že mám podobný problém jako Kamila (ekzém) a jar s horkou vodou tomu fakt nesvědčí.
Naplníte úplně v pohodě,já jsem myla dříve nádobí jen v rukavicíchm, mám zase hned záděrky,takže toto bylo jediné řešení než byla myčka v novém bytě,máme na 12 sad a když nevaříme naplníme ji za 2-3 dny.

robo
Stálý člen

Příspěvek od robo » 20.12.2007 16:28

Původně jsme myčku také nechtěli. Pak nás ale přesvědčila kámoška, která si jí pořídila na nátlak svého manžela a dnes už si to bez ní nedokáže představit. Teď už jsme taky rádi, že jsme vyměkli a pořídili si ji. Mytí v dřezu je pro nás po tříměsíční praxi s myčkou asi stejná záležitost jako ruční praní prádla v umyvadle - občas je potřeba něco narychlo máchnout...

radkazah
Nový člen

Re: Granitový dřez x nerez

Příspěvek od radkazah » 21.11.2017 18:22

Já bych byla asi pro nerez. Granit je sice moc pěkný, ale dělají se na něm mapy a můžete ho obouchat. Nerez je klasika a mám radši, když je kuchyň světlejší. Jinak když budete hledat nápad na dřez, tak se zkuste mrknout sem. Mají moc pěkné kousky, ať už granitové, nebo nerezové.

lenka.holomova
Nový člen

Příspěvek od lenka.holomova » 25.11.2018 23:01

Za mě jednoznačně granit. Nerez je sice sázka na jistotu, ale granitový dřez vypadá stroprocentně líp. Někdo sice říká, že se na něj chytají více fleky, ale já už jsem byla zničená z nerezového, kde byly fleky od tvrdé vody vidět pořád. Teď máme teda ten granit ve světlé barvě odsud a musím říct, mě se se zdá o dost lepší.

mamoulian
Člen

Příspěvek od mamoulian » 26.11.2018 18:21

Já mám granit a spokojenost. Na nerezu byly pořád fleky a škrábance.

bucu
Nový člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bucu » 26.11.2018 19:25

Také se přimlouvám ke granitu.

Odpovědět