Nebezpečné kameny v odvodném systému v Třeboradicích

Info a názory na jiné projekty (Čtyřlístek, Kopretina) a volné "stavební" parcely
Odpovědět
kotyza
Nový člen

Nebezpečné kameny v odvodném systému v Třeboradicích

Příspěvek od kotyza » 03.11.2012 22:07

Na jaře letošního roku byl vybudován nový odvodný systém na louce mezi D2 a restaurací u Cébi. Jde o veliký příkop, který má patrně odvádět prebytečnou vodu. Stavba jako taková by mi nevadila. Ovšem vedle chodníku který vede od autobusové smyčky směrem do Třeboradic je tento příkop vybetonován a po levé straně je na dně umístěno několik velikých špičatých kamenů. Místo je ohraženo plůtkem, ale jen z jedné strany, necelé dva metry od chodníku. Přijde mi to jako velice nebezpečné řešení, vzhledem k tomu, že tu běhá spoustu malých dětí. Kdyby tam někdo omylem spadnul, mohlo by zcela evidentně dojít i ke smrtelnému poranění.

Jsem sestra intenzivní péče a toto mi přijde jako špatný vtip. V době, kdy dětská hřiště musí být podle směrnic EU, vše se staví s ohledem na bezpečnostní směrnice atd. Patrně to má své opodstatnění, ale čekala bych, že kolem něčeho takového bude pořádný plot, že to zkrátka nebude přístupné...

Prosím Vás, máte někdo info, kdo je za tuto výstavbu zodpovědný? Ráda bych podala stížnost, zatím nevím přesně kam se obrátit. Ráda si přečtu i jiné názory. Uvědomuji si, že toto není dětské hřiště, ale kdo z nás uhlídá naše ratolesti stoprocentně... Nerada bych, aby se to řešilo až po nějaké nehodě.

Lucie Kotyzová

Woking
Stálý člen

Re: Nebezpečné kameny v odvodném systému v Třeboradicích

Příspěvek od Woking » 08.11.2012 10:02

Já bych asi zkusil nějaký email na radnici. Případně zkusit poslat zprávu tady ve fóru panu Vintiškovi.

kotyza
Nový člen

Příspěvek od kotyza » 08.11.2012 20:45

Děkuji za příspěvek, radnice mě taky napadla. Zkusím to, snad mě odkážou na patřičná místa. Dám vědět, zda jsem pochodila :wink:

RaSh
Nový člen

Příspěvek od RaSh » 09.11.2012 11:44

Tak jsem Váš podnět předal panu Vintiškovi, který to má na úřadě jako radní "na starosti. Již to přeposlal na firmu, která to realizovala, trakže je věc v běhu. Jak se k tomu dál firma a radnice postaví teprve uvidíme. Pokud budete chtít podrobnější informace, obraťte se přímo na něj.

Radek Štefanič

kotyza
Nový člen

Příspěvek od kotyza » 09.11.2012 18:58

Dobrý večer,

velice děkuji za Váš počin, shodou okolností jsem panu Vintiškovi včera večer psala. Jsem moc ráda, že se to řeší. Lucie Kotyzová

kotyza
Nový člen

Příspěvek od kotyza » 14.11.2012 21:19

Dobrý den,

chci se podělit o zamítavou odpověd zástupce vlastníka této stavby, kterou jsem tak trochu čekala. Kdo by si v dnešní době dělal starosti s něčím, co se ho zas tolik netýká. Firma má vše podložené dokumenty, které toto schvalují (což není nic nečekaného, nepředpokládala jsem, že by šlo o nelegální výstavbu). Fakt, že je to zcela evidentně nebezpečné, tímto popírá...

Co dál? Obrátit se na Mú Prahy 18 a požádat o přezkoumání této záležitosti? Zpochybnit kolaudační řízení? Trochu se obávám, že to bude jen ztráta času, pokud tak učiním jak jednotlivec. Lucie K.

Dobrý den,
MČ si vyžádala stanovisko zástupce vlastníka dané stavby,které Vám přeposílám.
MČ danou stavbu ani pozemek nevlastní a proto je nutné se v případě dalších dotazů
obrátit buď na vlastníka (zastupuje ing.Kropáček)nebo odborný orgán,který tuto stavbu
povolil a následně schválil k provozu(viz stanovisko níže).

Přeji hezký den.

Pecník Štefan
ved.OTS MČ Čakovice

Dobrý den,

Na základě zaslané stížnosti paní Kotyzové zasílám stanovisko k této záležitosti.

„Výstavba Odvodnění pozemku p.č. 1280/1, k.ú. Čakovice (dále jen „Stavba“), jejíž součástí je i popisované místo, byla povolena rozhodnutím Úřadu městské části Praha 18, odbor výstavby a územního rozhodování, č.j. MC18/395-6/2011/OVUR/No ze dne 25.10.2011. V dokumentaci pro stavební povolení byla navržena úprava dna retenčního příkopu kameny zasazenými do betonového lože. Tato úprava byla příslušnými dotčenými orgány státní správy a správními orgány schválena a povolena. Tato úprava slouží ke zmírnění erozních účinků protékající vody skrz trubní propustek. Na obou stranách chodníku nad propustkem bylo osazeno trubkové zábradlí dle příslušné ČSN, které má zabránit pádu osob na obě strany trubního propustku. Po dokončení výstavby byla stavba legalizována kolaudačním souhlasem s užíváním stavby č.j. MC18 13089/2012 OVÚR ze dne 11.7.2012 a následně uvedena do provozu.

Celá Stavba má sloužit k odvádění povrchových vod z okolních pozemků a zabránit tak vzniku škod na sousedních nemovitostech. Tato Stavba nebyla navrhována dle požadavků na dětská hřiště a tudíž nemůže tuto funkci plnit.“

V případě požadavku, mohu podat vysvětlení osobně a veškeré výše zmiňované doklady jsem schopen předložit.

Děkuji a zůstávám s pozdravem

Jan Kropáček
Executive

STON Management s.r.o.
Václavské náměstí 802/56
110 00 Praha 1
The Czech Republic

mobile:+420 721 218 116
e-mail:jan.kropacek@stonmanagement.com

Stoural
Člen

Příspěvek od Stoural » 14.11.2012 22:08

Dobrý večer,
můžete to zkusit jako jednotlivec. Zkusil bych ale ještě jednou naši samosprávu. Ta to v prvním kole přehodila na úřad. Rada MČ má k dispozici komise, které by se tím mohly zabývat. Kdo je vlastníkem pozemků? Ještě stále ING?

TriStone
Administrátor

Příspěvek od TriStone » 15.11.2012 05:53

Vlastnikem je zatim stale ING. Teoreticky to do konce roku ma pevzit MC, ale kdo vi.

Odpovědět