Nová výstavba na poli u MŠ Čtyřlístek

Info a názory na jiné projekty (Čtyřlístek, Kopretina) a volné "stavební" parcely
Odpovědět
coona
Stálý člen

Nová výstavba na poli u MŠ Čtyřlístek

Příspěvek od coona » 22.02.2016 15:27

Náhodou jsem zabrousil na Cenii a našel tohle: http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PHA1000. Je to plán na zastavění prakticky celého dnešního pole u MŠ až do roku 2025...

Stoural
Člen

Re: Nová výstavba na poli u MŠ Čtyřlístek

Příspěvek od Stoural » 22.02.2016 21:47

Příští rok by se mělo začít. Spojka Schoellerovy a Bělomlýnské snad umožní krátce parkovat rodičům s dětmi u školky.

deimos
Člen

Příspěvek od deimos » 23.02.2016 09:13

No tak to si užijeme...

coona
Stálý člen

Příspěvek od coona » 24.02.2016 14:22

Stoural píše:Příští rok by se mělo začít. Spojka Schoellerovy a Bělomlýnské snad umožní krátce parkovat rodičům s dětmi u školky.
Zajímavější spíš bude kudy budou noví obyvatelé jezdit a kam budou chodit jejich děti. Dopravní situace na kruhovém objezdu u Globusu je neudržitelná, stejně tak věčně popraskaná Schoellerova... O kapacitě MŠ a ZŠ asi netřeba polemizovat.

marholka
Nový člen

Příspěvek od marholka » 26.02.2016 10:32

Dívala jsem se do té dokumentace předložené k EIA. A trochu jsem pátrala, co to bude za projekt. Bude to VELKÉ. 550 bytových jednotek, 570 parkovacích stání, několik etap výstavby mezi 03/2017 - 2028. A 1400 nových obyvatel. Má tam být i nějaká veřejná vybavenost - školka pro 100 dětí, dům pro seniory, lékařské ordinace, obchody, hřiště. Školka pokryje možná potřeby těch nově nastěhovaných lidí. Bude se stavět v bezprostřední blízkosti stávající MŠ Čtyřlístek, to budou mít děti opravdu příjemné prostředí na mnoho let.
Autor dopravní studie došel k závěru, že busů k nám jezdí dost, dopravní obslužnost je dobrá, silnice jsou také fajn, takže proč ne.

Bude to stavět Sekyra Group.
http://www.sekyragroup.cz/cz/projekty/r ... u-cakovice

Když jsem četla základní informaci na jejich stránkách, musela jsem se hořce smát. Marketing je mocný.

"Maloměstská poetika, historické kořeny a intimní prostory vytvářejí v Čakovicích neobyčejný genius loci."
"Samozřejmostí je také plná občanská vybavenost. Hned vedle nových domů najdete školku a jen o kousek dál jsou dětská hřiště, základní škola i gymnázium. Nechybí ani obchody, pošta, lékaři nebo zastávky MHD. V Čakovicích zkrátka najdete všechno, co potřebujete ke klidnému a příjemnému bydlení."

Lékaři? Myšleno jeden dětský lékař na to množství dětí, které v Čakovicích bydlí? Základní škola? Ta, která praská ve švech a od nového školního roku má mít 7 prvních tříd a 195 žáků prvních tříd? MŠ? Ty, jejichž kapacity už roky nestačí pokrýt poptávku? Věčně ucpaná Cukrovarská? Tomu se opravdu říká skvělá občanská vybavenost.

V situaci, kdy se bude stavět ještě několik dalších domů v projektu Čakovický park a rodinné domy na poli k Třeboradicím, mi tento nový bytový projekt připadá jako šílenství. Spíše by se měla Městská část snažit udělat konečně něco pro stávající obyvatele, aby jim to bydlení v Čakovicích zpříjemnila.

jozo
Nový člen

Příspěvek od jozo » 26.02.2016 11:56

to marholka: .. a jak dlouho v Čakovicích bydlíte Vy? ;)
Není se čemu divit, málokterá městská část má podobný potenciál a zázemí jako my tady, přestože se to na první pohled třeba nezdá.. a plány o tom, jak se Čakovice prostaví po obou březích potoka až do Miškovic, jsou již delší dobu diskutované... Co se týká kroků ke zpříjemnění bydlení, tak málo kde máte kousek od sebe zámecký park, "lesopark", sportoviště (fotbal, tenis, házená, sokol), obchody, plavečák nebo je to kousek do Letňan s potenciálem mnoha dalších sport. aktivit... na kole jsem přes Třeboradice, Hovorčovice a Klecany u řeky za chvíli ...
A pokud si připustíte, že se dále z Avie stane další obří sídliště, za kolejema se to už nyní prostavuje do Letňan, že za přejezdem v Třeboradicích bude nájezd na městký okruh a že se podle kolejí propojíme s Letňanama (skrz současnou Avii), k tomu další výstavba ve starých Čako... no stavět se tady bude mohutně dalších 20 let.... ..Jediné slabé místo je tak nájezd na Cukrovarskou a kruháč... ten se už ale brzy rozšíří i o bipásy... :)

kamil
Nový člen

Příspěvek od kamil » 26.02.2016 20:17

marholka píše:Dívala jsem se do té dokumentace předložené k EIA. A trochu jsem pátrala, co to bude za projekt. Bude to VELKÉ. 550 bytových jednotek, 570 parkovacích stání, několik etap výstavby mezi 03/2017 - 2028. A 1400 nových obyvatel. ...
Pokud se dobře pamatuji, tak projekt na toto pole existoval ještě před výstavbou UzP. Za stěhování první fáze UzP se dal dohledat na webu, tuším že na stránkách Canaby. Dnes to již dohledat neumím, stažené to také nemám. Pokud se podíváte na názvy souborů, tak se tam objevují dodatky jako přepracováno a pod. V té původní verzi tam mělo být o cca 300 bytů více a něco kolem 2000 obyvatel.
Mě osobně přijde nový návrh v porovnání s předchozím jako relativně rozumný. Samozřejmě bych si přál více parkovacích míst, širší chodníky a dřívější dokončení sadových úprav v okolí potoka, ale to dnes není v módě. Pozitivně vnímám, že projekt umožňuje pokračování Třeboradického korza (ta cyklostezka nad plynovodem a navržená hřiště kolem retenčky) a nechává prostor na jeho další případné pokračování.
Jak píše Jozo: je hloupé si myslet, že jednoho dne nebude souvislá zástavba až k okruhu. Pokud bude zástavba dříve než okruh, tak bude doprava nic moc, ale já jsem i v této části optimista. Věřím, že posílení kruháče u Globusu na nějakou dobu pomůže.

Stoural
Člen

Příspěvek od Stoural » 26.02.2016 22:07

Když si stáhnete ten zip, najdete v něm složku Modifikace_ÚP a tam v "150915_CAK_IPR_modifikace ÚPm_úpravy.pdf" je původní i současný návrh.

marholka
Nový člen

Příspěvek od marholka » 01.03.2016 12:24

Děkuji za vaše reakce. Krátké odpovědi: Jozovi - bydlíme v Čakovicích relativně krátce, od 02/2013. Mám srovnání s předchozí lokalitou (Zbraslav), ale je asi blbost takto srovnávat. Vyřešili jsme tím rodinnou situaci (denodenní dojíždění Čakovice-Zbraslav bylo neúnosné). Očekávala jsem mnohem lepší občanskou vybavenost v místě, například mnohem více nebytových prostor na sídlišti, ale je to daň za naše rozhodnutí. Mám asi jiné priority, než Vy, protože více než možnosti sportovního vyžití mě s malým dítětem v současnosti zajímá, jestli jsou tu lékaři, dostatečná kapacita školek a vzdělávacích zařízení a dobrá dopravní obslužnost. Toto všechno podle mých dennodenních zkušeností pokulhává. Proto se mi další masová výstavba bytů nelíbí, tuším, jak to tu bude následujících 10-15 let vypadat.
Kamilovi: Ano, pokud mám ty 2 projekty porovnávat, tak ten zredukovaný je opravdu z pragmatického hlediska lepší. Ale jinak je to pořád jen další a další bytová zástavba. A kvůli tomu, že mi ta pokračující výstavba připadá nadbytečná a zatěžující jak pro okolní obyvatele tak pro životní prostředí obecně, si hloupá nepřipadám. Asi spíše naivní. V následujících letech se máme na co těšit.

jozo
Nový člen

Příspěvek od jozo » 01.03.2016 13:37

to marholka: máme také ještě malé děti a doktory máme pořád velice blízko... Imunologie a zubařka - Letňany, na logopedii jsme chodili v Čako vedle Impery, dětskou doktorku máme na Střížkově (autem 5 minut), poliklinika Prosek je taky blízko a pohotovost na Bulovce máme taky několikrát odzkoušeno. Oba dospělí máme doktorku ve vilkách u nádraží.... Dopravní obslužnost je za mne taky výborná - páteřní 140, 195, vlakem na hlaváku za 20 minut /do Tanvaldu na skibus za chvíli, autem kamkoliv... takže tady problém taky nemáme. Samozřejmě pokud člověk jezdí ve špičkách, je potřeba trpělivost právě kolem kruháče.. Nevím jak vy, ale my se do školky i školy dostali v pohodě stejně jako všichni s trvalým pobytem v Čako/ve spádovce.... Škola i školka se rozšířila a budou dál, je tady 6ti a 4letý gyplm, SOŠkoly... ... Více nebytových prostor na sídlišti... když vidím termín vašeho stěhování, bydlíte asi pravděpodobně v první vlně ČP, kde stejně jako u ING - UZP žádné nebyťáky ani nebyly... Takže to, že v další etapě je aspoň něco, je fajn... Škoda, že nevyšla Billa u potoka, ale pokud procházíte vilkama a dalšími částmi Čako, upřímně nevím co vám chybí... od švadlenek až po autoservisy... Rybníky a park za barákem, Letňanský "lesáč"... Beru, že ze Zbraslavi např. nad Vraným je to trošku jiná liga a pohled na Vltavu, ale odsud jste zase za chvíli v ZOO nebo Ďábličáku ... :-)

myscho
Člen

Příspěvek od myscho » 01.03.2016 15:50

Už v EIA k ČP je podľa plánu z roku 2009

http://portal.cenia.cz/eiasea/download/ ... nameni.pdf

--- V 1.p.p. objektů E, G, M a N budou umístěny prostory pro komerční využití, resp. drobné občanské
vybavenosti pro uspokojení potřeb obyvatel obytného souboru (např. obchodů, kanceláří nebo
výjimečně i jako restaurace).

Takže nebytové priestory ani nemali byť v prvej etape, ale práve iba okolo kruháča pri EGMN... Celkovo je to PDF zaujímavé čítanie.. dozvieme sa napríklad že na pozemku bolo odkalisko cukrovaru a žili tam mravce a hraboše. :D

kamil
Nový člen

Příspěvek od kamil » 01.03.2016 20:36

jozo píše:... Škoda, že nevyšla Billa u potoka...
Ty tři domy mezi diskutovaným projektem a Schoellerovou mají platné územní rozhodnutí. Podle mého názoru se čeká na to, až nás v okolí bude bydlet dostatek, aby byl obchod typu malá Billa pro nějakého provozovatele zajímavý. Takže můj názor je, že časem nějaká ta malá Billa vyjde.

kamil
Nový člen

Příspěvek od kamil » 01.03.2016 20:45

marholka píše:...
Kamilovi: Ano, pokud mám ty 2 projekty porovnávat, tak ten zredukovaný je opravdu z pragmatického hlediska lepší. Ale jinak je to pořád jen další a další bytová zástavba. A kvůli tomu, že mi ta pokračující výstavba připadá nadbytečná a zatěžující jak pro okolní obyvatele tak pro životní prostředí obecně, si hloupá nepřipadám. Asi spíše naivní. V následujících letech se máme na co těšit.
Vzhledem k tomu, že plán výstavby existoval již dříve, tak by pro nikoho z nás na sídlišti nemělo být zastavění pole překvapením. Pro mě je pozitivním překvapením to, že je projekt menší než jsem očekával.

Odpovědět