Sedmikráska

Info a názory na jiné projekty (Čtyřlístek, Kopretina) a volné "stavební" parcely
robo
Stálý člen

Příspěvek od robo » 10.06.2008 23:21

Na ulici při zběžném pohledu kolem sebe na ta množství kočárků mám dojem, že už jsme si nadělali... :D

prvanek
Stálý člen

Příspěvek od prvanek » 11.06.2008 08:56

Zjistil jsem, že ulice Marie Podvalové je skutečně od křižovatky s Hakenovou (včetně) obytnou zónou. Tak jsem zdvihnul telefon a zavolal na odbor dopravy a životního prostředí MČ Praha 18, kam spadají Čakovice. Nejdříve jsem mluvil krátce s vedoucím odboru p. Fiedlerem, ten mi pak předal referenta p. Strašila (tel. 284 028 185 ), který má vše na starosti. Upozornil jsem p. Strašila, že ul. M. Podvalové je obytnou zónou, že tato ulice byla projektována jako obytná zóna (např. tam chybí chodníky) a hrají si tam děti. Pan Strašil mi řekl, že nás chápe, ale že si stěžují obyvatelé Jirsákovy ulice v Třeboradicích, kudy projíždí nákladní auta 80km/h rychlostí do ulice Tryskovické. Bude se konat místní šetření za účasti patřičných úřadů a policie, jak situaci řešit. Pan Strašil mi doporučil už nyní tlačit na MČ Čakovice, hlavně na starostku a na pana Černého, vedoucího technické správy v Čakovicích (tel. 283 061 424 ), který požaduje vedení nákladní dopravy ul. Marie Podvalové.
Navrhuji, aby výbory SVJ delegovali alespoň dva schopné vyjednavače pro jednání s MČ. Jednat bychom měli co nejdříve, než se uskuteční místní šetření.

Tyna
Stálý člen

Příspěvek od Tyna » 11.06.2008 09:41

To snad nemyslej vážně, že problém obyvatelů ulice Jirsákovy chtějí vyřešit tak, že nákláďaky budou jezdit přes nás, kde jsou obytné zóny. To je z bláta do louže.:rolleyes:

ssoucek
Člen

Příspěvek od ssoucek » 11.06.2008 10:09

Podle mapy je nějaká spojka z ulice "Za tratí" do ulice "Tryskovická", tedy z druhé strany. Tak ať nákladní auta jezdí tudy!! :mad:
Přílohy
Mapa.pdf
(55.84 KiB) Staženo 240 x
Naposledy upravil(a) ssoucek dne 11.06.2008 10:10, celkem upraveno 1 x.

TriStone
Administrátor

Příspěvek od TriStone » 11.06.2008 10:13

Tam nic takovyho pro auta neni :(

marecci
Člen

Příspěvek od marecci » 11.06.2008 10:51

ssoucek píše:Podle mapy je nějaká spojka z ulice "Za tratí" do ulice "Tryskovická", tedy z druhé strany. Tak ať nákladní auta jezdí tudy!! :mad:
To má drobný problém. Tryskovická od budoucí Sedmikrásky dál (a asi už o kousek dřív) je nezpevněná a mění se spíš v pěšinu, přinejlepším cyklostezku. Další problém je ten viadukt, který je v mapě taky. Obavam se, ze se do něj většina náklaďáků ani nevejde. A to ještě musí projít i potok...

HaniSluni
Stálý člen

Příspěvek od HaniSluni » 11.06.2008 12:28

ssoucek píše:Podle mapy je nějaká spojka z ulice "Za tratí" do ulice "Tryskovická", tedy z druhé strany. Tak ať nákladní auta jezdí tudy!! :mad:
Touhle cestou jsem se pokoušela jít, protože podle mapy to přibližně jako cesta vypadá. Nejprve se brodíte trávou, což by ještě ušlo. Bohužel ale vůbec nejde civilizovaně překonat trať - pod tím mostem je pouze potok (a jak psali marečci tak tam nákladák kvůli výšce opravdu neprojede) a leze se až nahoru na násep!

RaSh
Nový člen

Příspěvek od RaSh » 11.06.2008 13:21

Myslím, že budeme muset vyjednávat i s developerem, ale sem přístupný jakýmkoli demonstracím. Pokud nás jako všechny ostatní úřad bude ignorovat, navrhuju udělat demonstraci před úřadem a blokovat i hlavní ulici aby si trošku uvědomili že nás není pět a půl. Podle mých zkušeností z jednání s úřadem nás pořád berou jako nádor Čakovic.
Naposledy upravil(a) RaSh dne 11.06.2008 13:23, celkem upraveno 1 x.

prvanek
Stálý člen

Příspěvek od prvanek » 11.06.2008 13:28

Rash: Jestli myslíš developera Sedmikrásky, tak M&K chtěl jezdit Tryskovickou, ale MČ to zamítla - viz můj první příspěvek. Jednat se musí hlavně s MČ. Chápu lidi v Jirsákově ul., ale kolik lidí bydlí tam a kolik tady?

adinah
Nový člen

Příspěvek od adinah » 11.06.2008 13:31

Jsem zvědavá, jak ty náklaďáky v osmdesátikilometrové rychlosti (jak údajně projíždí tím tankodromem v Třeboradicích) budou obkružovat náš slavný kulaťák :D

rraol
Závislák :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rraol » 11.06.2008 15:26

Demostrace apod. bych ještě nechal u ledu. Zkoušel jsem se o to trochu zajímat, a není pravda že bysme byly obětováni jako "nádor Čakovic" pro dobro celku.
Ale z pohledu radnice jsou tohle velmi nepříjemné kleště. Obyvatelé Jirsákovy ul. si už zkusili dost, během výstavby UZP snášeli těžkou dopravu tři roky - pro nás a naše krásný houpačky. A radní mají jen dvě možnosti:

1) Pustit to znova před Jirsákovu - tamní obyvatelé už si zvykli a nechaj na sobě ve jménu pokroku dříví štípat
2) Dát už jim chudákům pokoj, a pustit to přes UZP, ať taky my víme, jaké to je, "těšit se" na nově příchozí sousedy...

Co má člověk vybrat? Být teď v kůži radního není žádný med, ale rozhodnout musí.
A argument o tom, že "jich je míň" se nedá brát vážně. To aby kvůli svému počtu odsrali každej investiční záměr v okolí "pro dobro všech" - to by byl silně diskriminující postup.

Ale přesto tohle rozhodnutí nehájím, chtěl bych hledat třetí cestu. Volal jsem proto opět s panem místostarostou a je pravda, že z toho klidný spaní nemá. Navrhnul jsem ověřit možnost jezdit přes cukrovar. Když se řešila betonárka, jako jeden z plusů bylo vyzdviženo to, že laselsberger odprodá městu zrovna ty pozemky, které k tomu chybí. Pokud máme snést betonárku, je ten pravý čas z toho kontraktu vykřesat nějaké plus.
Tenhle nápad měl podporu, volal mi za chvíli zpět a zjistil že to tak nereálné zase není.

Pár problémů to ale má:
1) urychlení odkoupení pozemků od laselsbergru, s tím spojená žádost o dotaci, protože z rozpočtu na to není
2) technické parametry mostu, který se na té trase nachází - je třeba zjistit jakou má únosnost
3) vlastnictví toho mostu - čí to je a jestli povolí jeho přejíždění - pronájem, odkoupení?? To se podívám do katastru, teď na to nemám chvilku
4) Rybáři - kousek pozemku je i jejich, chtělo by to pronajmout. Možná budou problémy kvůli biokoridoru který tudy vede, možná rybáři řeknou že to vadí kaprům... nevim
5) Od poslední zpevněné cesty by se musela dočasně vybudovat panelová silnice

Všechno je to 10 min staré info ve fázi nápadu, tak mě nebo někoho jiného nekamenujte za případné bludy nebo nepřesnosti. je to třeba začít prověřovat, kdo máte možnost cokoliv k tomuto zjistit, tak se nezdráhejte začít jednat, jde o rok kvalitního života.

A ještě měl pan místostarosta jeden nápad, ale to je tedy skutečně teprve jen výstřel bez promyšlení, ale velice jsem to uvítal a chtěl bych to prošťourat - pokud někdo pomůže tak díky - prověřit možnosti příjezdu za domy D7 a D8. Když zběžně kouknu na plánek, tak je tam ze Schoelerovky možnost sjet na tu pěšinu, kterou chodíme domů, a je tam ta nově vysázená alej. Napadá mě pěšinu dočasně zrušit, vybudovat panelovou silnici až k tomu novýmu baráku a po stavbě pěšinu s alejí zrekonstruovat.
Nevím čí je to pozemek, jestli náš?? V tom případě bysme ho pronajali k tomuto účelu, nebo je to ING? Nebo ještě někoho jiného? Tohle je fakt teprve jen nápad, chce to prošťourat.
Tak kdo je tady trochu aktivní, prosím nedemonstrovat, nenadávat, ale šťourat a navrhovat! Na něco snad přijdeme. Díky
Přílohy
PRIJEZD_I.jpg
Petr Hlaváč

rraol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rraol » 11.06.2008 15:43

Teď si nejsem jistej jestli jsem to do tý mapky vyznačil správně... Možná je ten most až "nad" tím pozemkem, severně... No každopádně tam někde je a je třeba zjistit čí to je a co to snese.
Petr Hlaváč

Mumie
Člen

Příspěvek od Mumie » 11.06.2008 15:49

A ještě měl pan místostarosta jeden nápad, ale to je tedy skutečně teprve jen výstřel bez promyšlení, ale velice jsem to uvítal a chtěl bych to prošťourat - pokud někdo pomůže tak díky - prověřit možnosti příjezdu za domy D7 a D8.
Obávám se, že obyvatelé domů D7 a D8 by s tímto opravdu nesouhlasili - lidé co mají okna na jih by koukali přímo na tu silnici, a to by byl opravdu děs. Navíc, kudy bychom chodili z Krystalové? Nemluvě o tom, co by to udělalo s parkem, jezdilo by to téměř vedle něj. Tohle opravdu není dobré řešení.

Měli bychom se snažit hledat reálné varianty, nikoli postupovat dle zákona padajícího ho*** a problém "hodit" na jiné, hlavně že mě se to týkat nebude.
[i]Man's reach exceeds his imagination[/i] - Angier, The Prestige

mchr
Nový člen

Příspěvek od mchr » 11.06.2008 15:57

adinah píše:Jsem zvědavá, jak ty náklaďáky v osmdesátikilometrové rychlosti (jak údajně projíždí tím tankodromem v Třeboradicích) budou obkružovat náš slavný kulaťák :D
Z osobní zkušenosti, kterou jsem nabyl před cca 14 dny, kdy ke Kopretině jezdilo několik Tatrovek, vím, že kulaťák vůbec neřešili a opatrná jízda v obytné zóně je nijak nevzrušovala. Srali (omlouvám se za tento výraz, ale jinak se jejich jízda popsat nedá) si to ulicí, jako kdyby se tam vůbec nikdo nepohyboval. :mad:

rraol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rraol » 11.06.2008 16:06

Mumie:
Mě šlo hlavně o to, že se to odvrátí z obytné zóny, kde si hrajou děti, ne o to, že to "uklidim" pryč od svého domu.
Prach a hluk tady prostě všude bude, parku nepomůže ani jedna varianta. A jestli si někdo myslí, že jsem si chtěl pomoct tím, že se zasadím o to aby to šlo na jih od UZP, tak to ani náhodou. Na tu stranu mám předzahrádku a všechen prach, kterýho bude v létě ažaž, půjde tam a hluk dostanu asi plnou parou - nevim... je tam zas takovej terénní hrb... já fakt teď nevim.
Teď si nepamatuju jak to tam vypadá, ale možná by šlo jezdit i z levé strany jezírka... kolik je tam místa?
Ale jak jsem psal, byl to okamžitej nápad, nevim jestli lepší nebo horší, a klidně ho v ten moment zase zavrhnu, pokud to bude větší problém než průjezd M. Podvalové.
Jestli se má tahle iniciativa otočit proti mě nebo někomu jinému, kdo ještě nechce tuhle kapitolu úplně uzavřít, tak se na to radši vykašlu. Tak nahoď taky něco, lepší když bude nápadů víc, a ty blbý se vyházej, než když se spokojíme s tím, že budem ráno koukat jak jelita, že se nedokážem v úzké M.Podvalové vyhnout nějakýmu náklaďáku, kterej se tam snaží proklikatit mezi zaparkovanejma autama, a budem čekat kdo z nás začne couvat...
Naposledy upravil(a) rraol dne 11.06.2008 16:08, celkem upraveno 1 x.
Petr Hlaváč

Odpovědět