Malý obchůdek v areálu?

Vše co se nevejde do předchozích dvou kategorií :)
Kris
Stálý člen

Malý obchůdek v areálu?

Příspěvek od Kris »

Ahojky sousedé,
nevím, jak vám, ale mně hrozně moc chybí nějaký malý obchůdek (pečivo, zelenina, ovoco, mléčné výrobky) v blízkosti areálu. Zvláště o ráno o víkendu :wink: Nějak mi přijde šílené táhnout se do malého Tesca nebo dokonce až do Globusu, když si chci v sobotu ráno koupit jen rohlíky.
Začala jsem nakupovat pečivo v té malé budce u autobusové zastávky Králova (u hřbitova) a jsem moc spokojená. Dneska ráno jsem se tam náhodou potkala s majitelem tohoto krámečku. Ptala jsem se ho na možnost rozšíření otevírací doby na víkend. Bylo mi řečeno, že kdyby byl větší zájem, není problém. Stejně tak i s tím, že by se mohl rozšířit sortiment, třeba právě o tu zeleninu a ovoce. Pán povídal, že mají dokonce jednu stejnou volnou budku a chystají se ji někam přesunout, ale zatím nevědí kam. Prý by ji klidně umístili přímo v areálu, kdyby byl zájem, nebo za její pomoci rozšíří současnou prodejnu u autobusové zastávky.

Navrhla jsem mu, že se pozeptám tady u nás na fóru.

Tímto bych tedy chtěla otevřít diskuzi, zda by o takový malý obchůdek byl mezi obyvateli areálu zájem.

Díky. :)

omi
Člen

Re: Malý obchůdek v areálu?

Příspěvek od omi »

Určitě, nějaký malý obchod s pečivem a ovocem tady chybí. Také občas do Třeboradic zajdu, ale bohužel mi zrovna pečivo od nich moc nechutná. Rohlíky jsou do večera gumové, chleba se drolí.... takže já se obávám, že pokud by se jednalo o stávající sortiment, tak bych asi zůstala u toho Tesca expres, kde mají pečivo chutnější. Nevím, jakou zkušenost mají další, uvidíme.

EV
Člen

Příspěvek od EV »

Určitě by byl krámek někde blíž příjemný, ale po pravdě neumím si moc představit, kde by tady mohl stát... Třeba u busu je prostor, ale to už asi nejsou naše pozemky... (?)

marholka
Nový člen

Příspěvek od marholka »

Ahoj, já jsem rozhodně pro. Bydlím tady teprve krátce, ale od začátku mi tu chybí malé obchody. Jsem na ně zvyklá z předchozího bydliště. Tam byla v blízkosti bytového domu třeba potravinová večerka i večerka s ovocem zeleninou. Bylo to velmi příjemné a pohodlné. Jezdit pro vše do Globusu mi nevyhovuje a Tesco Express je dost drahé a taky není nejblíže. Já už jsem se taky jednou ptala ve stánku s pečivem, jestli nemají otevrřeno v sobotu, ale paní říkala, že se to neplánuje. Bylo by fajn, kdyby to šlo, plus rozšířit sortiment a k tomu třeba vedle samostatná budka s ovocem a zeleninou.

vita
Člen

Příspěvek od vita »

V developerském projektu čakovický park měly být prostory pro obchody a služby, aspoň se to plánovalo.. ale nevím jak to ve finále nakonec dopadlo. Podle domů, které již stojí asi jen sliby... :-(

TriStone
Administrátor

Příspěvek od TriStone »

Pokud si dobre pamatuju plany, tak maji byt v tech vezovych okolo kruhace.

Brano
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brano »

Globus/Tesco-expres je daleko? Vietnamec do kazdeho domu :wink:
Optimismus je způsobený nedostatkem informací!

marm
Nový člen

Příspěvek od marm »

Není Vietnamec jako Vietnamec, ale pokud by byli slušní a pracovití jako ti, které jsme měli hned vedle vchodu v bývalém bydlišti, tak bych byl všemi deseti pro! Měli otevřeno každý den od 8 do 22 hodin a měli poměrně velmi široký sortiment potravin, ovoce a zeleniny...

Když jsme plánovali koupi bytu v ČP, tak jsme se ptali na to, zda v projektu jsou plánované nějaké vhodné nebytové prostory pro drobné služby a prodejny, protože jsem věděl, že ve stávajícím okolí nic moc není (teda ono není prakticky VŮBEC nic). Bylo nám řečeno, že nebytové prostory SAMOZŘEJMĚ budou. Bohužel jsme jim to bez dalšího zkoumání uvěřili a byt koupili. Až pozdě jsem zjistil, že slibované nebytové prostory budou zřejmě pouze DVA a že budou hotové až někdy v roce 2014... :-( Ach jo...

Takže moje odpověď na původní dotaz je: samozřejmě ano! Jsem pro jakýkoliv trochu rozumný obchůdek nejlépe přímo v areálu nebo jeho bezprostředním okolí!

Brano
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brano »

marm píše:Není Vietnamec jako Vietnamec, ale pokud by byli slušní a pracovití jako ti, které jsme měli hned vedle vchodu v bývalém bydlišti, tak bych byl všemi deseti pro! Měli otevřeno každý den od 8 do 22 hodin a měli poměrně velmi široký sortiment potravin, ovoce a zeleniny...

Když jsme plánovali koupi bytu v ČP, tak jsme se ptali na to, zda v projektu jsou plánované nějaké vhodné nebytové prostory pro drobné služby a prodejny, protože jsem věděl, že ve stávajícím okolí nic moc není (teda ono není prakticky VŮBEC nic). Bylo nám řečeno, že nebytové prostory SAMOZŘEJMĚ budou. Bohužel jsme jim to bez dalšího zkoumání uvěřili a byt koupili. Až pozdě jsem zjistil, že slibované nebytové prostory budou zřejmě pouze DVA a že budou hotové až někdy v roce 2014... :-( Ach jo...

Takže moje odpověď na původní dotaz je: samozřejmě ano! Jsem pro jakýkoliv trochu rozumný obchůdek nejlépe přímo v areálu nebo jeho bezprostředním okolí!
Cako-namesti, bezprostredni okoli: vecerka, hospody, herny, zastavarna, smisene "znackove" zbozi... :roll:
Optimismus je způsobený nedostatkem informací!

marholka
Nový člen

Příspěvek od marholka »

Ještě bych chtěla dodat, že pro mě není až tak nutné, aby byly nějaké obchůdky a služby v bezprostředním okolí (ikdyž souhlasím, že je to pohodlné), ale byla bych ráda za pěkné a praktické malé obchody s použitelnou pracovní dobou v centru Čakovic. To, co vyjmenovává Brano, nepovažuji za příliš použitelné. Brala bych dobrou pekárnu, dobré ovoce a zelenina (to mi chybí nejvíce), dobrou masnu (ikdyž maso v Globusu vcelku jde), lékárnu blíže než je ta jediná, a funkční dobře zásobenou Večerku (ne tu, co je nyní na Cukrovarské). Já prostě čím dál tím více tíhnu k návratu k menším obchodům než k obchodním centrům. Taky denně vyzvedávám dítě ze školky a s ní se mi opravdu nechce denně chodit do Globusu pro pečivo, mlíko a něco k tomu. Zatím navštěvuji jen Farmářský obchůdek (ikdyž nejsem žádný skalní zastánce BIO), ale mají otevřeno do 18 hodin jako jediní a vyberu si, co potřebuji. Jen je to bohužel dražší. Pekárna zavírá v 17:30, to je ok, masna končí dříve a ani tam nemají vyvěšené otvírací hodiny. Ale možná není ze strany Čakovických občanů o žádné rozšiřování služeb zájem, tak proč by měli otevřeno.

kominekj
Nový člen

Příspěvek od kominekj »

jen co se tyce farmarskeho obchodu- prestal jsem tam nakupovat pote co se mi syry od nich zkazili pred datem spotreby, co jsem tam videl i nekolik dnu prosle zbozi atd... ale je to uz delsi dobu.

Slávka
Člen

Příspěvek od Slávka »

kominekj píše:jen co se tyce farmarskeho obchodu- prestal jsem tam nakupovat pote co se mi syry od nich zkazili pred datem spotreby, co jsem tam videl i nekolik dnu prosle zbozi atd... ale je to uz delsi dobu.
Farmářský obchůdek nedávno změnil majitele, třeba to je teď lepší ...

Marco
Nový člen

Příspěvek od Marco »

V nově stavěném souboru dvojdomu v ČP jsou dva nebytové prostory. Ovšem určené k prodeji za šílené ceny. Tam si nikdo krámek s pečivem neotevře, nezaplatil by to. Snad jedině Vietnamci, kteří neplatí odvody ani DPH...
Tady dělá dveloper velkou chybu. Sídliště tím trpí a asi nám nezbyde nic jiného než doufat v novou Billu.

Kris
Stálý člen

Příspěvek od Kris »

Nová Billa? Onu tu nějaká má být?

Woking
Stálý člen

Příspěvek od Woking »

Na louce co stojí Čtyřlístek.

Odpovědět