Doprava v Čakovicích

Vše co souvisí s úřady a jinými oficialitami
Odpovědět
Michal
Stálý člen

Příspěvek od Michal »

Je hezké jak tady rozebíráme nové MHD, názvy ulic, atd. ale napadá mně (i dostal jsem tip od lidí již v okolí bydlících;)) ještě jedna věc a to, že ráno a odpoledne v době špiček je celkem problém dostat se z Čakovic po silnici kolem Cukrovaru, takže když pojedou autobusy až k nám, tak je to fajn,ale stále budou jezdit po jedný silnici, která už dnes je celkem problém. Nebylo by od věci zamyslet se nad nějakým obchvatem nebo rozšířením silnice?

Woking
Stálý člen

Příspěvek od Woking »

Obchvat má vést za Třeboradicema, autaři by to tedy nejspíš pak mohli brát tamtudy. Ale kdy to bude, toť otázka ... :(

Fidoz
Závislák :)

Příspěvek od Fidoz »

Woking píše:Obchvat má vést za Třeboradicema, autaři by to tedy nejspíš pak mohli brát tamtudy. Ale kdy to bude, toť otázka ... :(
Tusim, ze se rikalo, ze to bude az se dohadaj o pozemky kolem Vltavy a pak o forme mostu pres ni u Bohnic... je to tak spravne? Nejakej rok 2010 konec. A za posledni dobu zprava o posunu na 2015 v treboradickym useku.

Bertík
Člen

Příspěvek od Bertík »

Dále se prý má dělat silnice z Čakovic do Letňan,někde za koupalištěm,ale není to ověřená informace,pouze z doslechu od známého z Čakovic. :)

Bertík
Člen

Příspěvek od Bertík »

Fidoz píše:
Woking píše:Obchvat má vést za Třeboradicema, autaři by to tedy nejspíš pak mohli brát tamtudy. Ale kdy to bude, toť otázka ... :(
Tusim, ze se rikalo, ze to bude az se dohadaj o pozemky kolem Vltavy a pak o forme mostu pres ni u Bohnic... je to tak spravne? Nejakej rok 2010 konec. A za posledni dobu zprava o posunu na 2015 v treboradickym useku.
ted sem četl v nějakých novinách,kde se psalo o okruhu,že poslední úsek z Březiněvsi do tuším Satalic má být stavěn v roce 2013 ale mají problémy s ochranáři a snad i pozemky (výkup) tak se to asi ještě spozdí :(

kamila
Stálý člen

Příspěvek od kamila »

No, myslíte, že dálniční obchvat bude mít na Čakovické silnice nějak výrazný vliv? Většina aut, která přijíždějí ze severu či severovýchodu a chtělí se dostat do Prahy či za Prahu si cestu pravděpodobně přes Čakovice nezkracuje. Ucpávají je tedy spíše obyvatelé Čakovic, Ctěnic, Miškovic atd. A kampa jezdí - hlavně asi do centra, ne? A pro cestu do centra bude mít onen plánovaný okruh význam menší než malý.
já sázím na ČD a Nové spojení:D Auta stojí, vlaky jedou:D:D (bohužel reklama už nezmiňuje, jak rychle a o kolik později)

Dojc
Stálý člen

Příspěvek od Dojc »

Co se týče okruhu kolem prahy, tak asi nejrelevantnější info (co se týče doby výstavby okruhu kolrm Prahy) je http://www.rsd.cz/rsd/rsd.nsf/0/17EEC9F ... BF002CCF71

Woking
Stálý člen

Příspěvek od Woking »

kamila píše:No, myslíte, že dálniční obchvat bude mít na Čakovické silnice nějak výrazný vliv? Většina aut, která přijíždějí ze severu či severovýchodu a chtělí se dostat do Prahy či za Prahu si cestu pravděpodobně přes Čakovice nezkracuje. Ucpávají je tedy spíše obyvatelé Čakovic, Ctěnic, Miškovic atd. A kampa jezdí - hlavně asi do centra, ne? A pro cestu do centra bude mít onen plánovaný okruh význam menší než malý.
To si nemyslím. Každý nedělá v centru, ale i když jede na Prahu 4, P5 či P6, které nejsou zrovna centrum, ale přes něj tam jet v podstatě musí. Okolo Prahy tam nic nevede. Naopak bych řekl, že je v těchto lokalitách těch administrativních budov víc než v centru. Navíc v centru bude teď dost problematické a drahé parkování, takže tam těch cest autem ubude. Takže si myslím, že ten okruh uleví. Otázkou je, kdy :-(
kamila píše:já sázím na ČD a Nové spojení:D Auta stojí, vlaky jedou:D:D (bohužel reklama už nezmiňuje, jak rychle a o kolik později)
Jojo, chtělo by to v Třebkách tu zastávku, na nádr je to přecejen z ruky. S tím zpožděním to je jak kdy a jak kde. Teď o víkendu jsem jel čtyřma vlakama a zpoždění neměl víc jak 3 minuty ani jeden. Jakoupak úspěšnost trefit se do naplánovaného času na minuty asi mají autaři (hlavně na D1) :D ?
Naposledy upravil(a) Woking dne 02.07.2007 19:28, celkem upraveno 1 x.

pravnik007
Nový člen

Příspěvek od pravnik007 »

teď nedávno byl schvalován územní plán vyššího územního samosprávného celku a v něm se mimo jiné stanoví, že severovýchodní část pražského okruhu se nerealizuje. Toť info od známého, který se tím dost zabývá. Myslím tedy, že okruh z Čerňáku, za Satalicemi, mezi Vinoří a Radonicemi,dále za Přezleticemi a Miškovicemi a Třeboradicemi dále až k Teplické dálnici bude nahrazen současnou komunikací, která vede od Klíčova, kolem Tesca a napojuje se na Teplickou. Napovídalo by tomu i to, že se buduje spojka mezi Čerňákem a Klíčovem - podél letiště Kbely.

BlueAngel
Člen

Příspěvek od BlueAngel »

pravnik007 píše:teď nedávno byl schvalován územní plán vyššího územního samosprávného celku a v něm se mimo jiné stanoví, že severovýchodní část pražského okruhu se nerealizuje. Toť info od známého, který se tím dost zabývá. Myslím tedy, že okruh z Čerňáku, za Satalicemi, mezi Vinoří a Radonicemi,dále za Přezleticemi a Miškovicemi a Třeboradicemi dále až k Teplické dálnici bude nahrazen současnou komunikací, která vede od Klíčova, kolem Tesca a napojuje se na Teplickou. Napovídalo by tomu i to, že se buduje spojka mezi Čerňákem a Klíčovem - podél letiště Kbely.
Tak to je docela bomba informace.

libra
Závislák :)

Příspěvek od libra »

to Pravnik007, BlueAngel: Sorry, neznám tam místní komunikace, co to pro nás znamená?
výbor D2

Max
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

:( No já se na spojku těšil :P Jen by to chtělo zkapacitnit tu uličku ke kruháku :(

Komár 1981
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Komár 1981 »

Max píše::( No já se na spojku těšil :P Jen by to chtělo zkapacitnit tu uličku ke kruháku :(
myslis cakovickou hlavni ulici ke kruhaku u globusu? pokud ano, tak s tim souhlasim.
V mládí jsem byl dost namyšlený, ale teď už jsem bez chyby....

1138
Člen

Příspěvek od 1138 »

A to znamena, ze se tato cast okruhu bude realizovat pozdeji nebo vubec? Ta zminovana silnice kolem tesca ma byt soucasti mestskeho okruhu, pokud se nepletu. Prece po ni nepozenou i tranzit...

BlueAngel
Člen

Příspěvek od BlueAngel »

libra píše:to Pravnik007, BlueAngel: Sorry, neznám tam místní komunikace, co to pro nás znamená?
Já bral jako hotovou věc, že to postaví do 8 let. Teď to vypadá, že se možná ani nezačne. Preferovaná je jižní část okruhu, kde je dopravní situace nejhorší. Co to znamená pro nás? Zase tak hrozný to asi nebude. Jenom zkrátka nebudeme mít třeba tak dobrou dostupnost na letiště, na dálnici směr Plzeň, ...atd. Já osobně jsem v okruhu viděl spíš výhodu než nevýhodu.
Co je ale pro nás opravdu důležité, je stav a kapacita silniční sítě v samotných Čakovicích. Mě osobně se zdá kapacita Schoellerovi a Cukrovarské docela na hraně. Zvláště pokud dojde třeba k jejich částečné uzavírce kvůli nějakým opravám. Se Schoellerovou podle mě nic udělat nejde, s Cukrovarskou možná a jediné rozumné řešení je asi udělat sjezd z ulice "Za tratí" a napojit UZP ze západní strany.

Odpovědět