Recyklační středisko minerálních stavebních odpadů, k.ú. Třeboradice

Vše co souvisí s úřady a jinými oficialitami
prvanek
Stálý člen

Příspěvek od prvanek »

Recyklační středisko Třeboradice
Na jihojihozápadní straně areálu výtopny Třeboradice má být postaveno recyklační středisko minerálních stavebních odpadů firmy WEKO s.r.o.. Třeboradičtí občané se brání, ale pozemek je v územním plánu přímo určen pro recyklaci odpadů. Odbor ochrany prostředí magistrátu hl. m. Prahy trvá na splnění všech zákonů a předpisů týkajících se ochrany životního prostředí. MČ Čakovice se v zákonné lhůtě nevyjádřila.
Mám k tomu poměrně obsáhlou dokumentaci v *.doc a *.pdf, kterou jsem našel na internetu. Krátký výňatek z dokumentace:
"Předpokládaná kapacita recyklačního střediska je cca 30 000 tun/rok (tj. cca 10 – 15 nákladních vozů denně). Do recyklačního střediska bude přijímán pouze nekontaminovaný materiál, který bude dále deponován dle druhů. Po přijetí cca 5 000 tun materiálu bude následovat jeho zpracování mobilním drtičem s třídičkou pro následné využití. Při předpokládané kapacitě střediska bude drcení s tříděním prováděno cca 4 – 6 krát ročně po dobu cca 10 dnů. Mimo tato období bude v provozu kolový nakladač pro obsluhu zákazníků při odběru recyklátů.
Pro drcení a třídění stavebních odpadů bude použito následující technické vybavení:
• Čelisťový drtič BROWN LENOX KK 114 s kapacitou až 150 tun/hod zpracovaného materiálu
• Třídič EXTEC Turbo 5000s v sérii napojený na čelisťový drtič.
Výše uvedené technické vybavení umožňuje zpracování materiálu o maximální kusovitosti 1000 x 1000 x 600 mm a následné roztřídění do 3 frakcí dle hrubosti. Každé ze zařízení je poháněno dieselovým motorem a je vybaveno pásovou elektronickou váhou pro měření množství zpracovaného materiálu."
Nejblíže středisku bude dům D1, vzdálenost cca 700m.
Naposledy upravil(a) prvanek dne 13.03.2007 10:12, celkem upraveno 1 x.

Lenika
Stálý člen

Příspěvek od Lenika »

prvanek: :(
..open mind for a different view..

calcumat
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od calcumat »

To ma teda nijako neteší, mať 700 m od domu výhľad na recyklačné stredisko.... moje nadšenie z lokality začína nejako opadať :(
http://www.ubuntu.cz - [b]Kvalitný[/b] operačný systém [b]zdarma[/b] :)
Ubuntu registered user [b]3500[/b], Linux registered user [b]423474[/b].

calcumat
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od calcumat »

prvanek píše:Recyklační středisko Třeboradice
Na jihojihozápadní straně areálu výtopny Třeboradice má být postaveno recyklační středisko minerálních stavebních odpadů firmy WEKO s.r.o..
...
Mám k tomu poměrně obsáhlou dokumentaci v *.doc a *.pdf, kterou jsem našel na internetu.
...
Nejblíže středisku bude dům D1, vzdálenost cca 700m.
Môžem ťa poprosiť o detailnejšie info, kde to má byť situované? Napr. GPS súradnice, link na mapy googla, alebo linky na tie dokumenty, ktoré si našiel (také linky tu inak môžte kedykoľvek vkladať, ocenia to iste aj ďalší). O ničom takom som doteraz nevedel, max. o diaľnici (o tej viem od začiatku), ale tá by bola ďalej a nevadila by...

Mapa lokality: http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q ... 5&t=h&om=1
Ten areal je severozapadne? Ulice Tryskovická / Za tratí ?

prvanek
Stálý člen

Příspěvek od prvanek »

Recyklační středisko Třeboradice - dokumentace
Veškerá dokumentace včetně mapek je ke stažení na http://eia.cenia.cz/eia/info.php?id=PHA171.
Mimochodem, donedávna bylo ve "stodole" recyklační středisko plastů.

calcumat
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od calcumat »

Poznámka: presunuté do novej témy, pretože táto informácia mi príde veľmi dôležitá ....

Pre prípadných záujemcov o info, kde sa má stredisko nachádzať - pozrite si mapu našej lokality (link je vyššie), západne od nás je ulica Za tratí a ešte kúsok od nej západne ide teplovod. V mieste, kde tento teplovod 2x "ostro zatáča" - pred areálom "výtopny" - tak hned vedľa tohto zlomu západne má byť stredisko umiestnené - cca viď http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q ... iwloc=addr

Podľa umiestnenia to k budove D1 vychádza ešte menej, iba cca 600 metrov..... ehm....
Naposledy upravil(a) calcumat dne 13.03.2007 13:35, celkem upraveno 1 x.

jeseter
Stálý člen

Příspěvek od jeseter »

To mi ani neříkej. Všechno se to člověk dozví až v okamžiku, co už má byt koupený. Bůh ví co tam ještě postaví... :(

Lenika
Stálý člen

Příspěvek od Lenika »

Sousedé, taky mě pěkně děsíte :( teda ne přímo vy, ale....
..open mind for a different view..

TriStone
Administrátor

Příspěvek od TriStone »

jileproch píše:Sousedé, taky mě pěkně děsíte :( teda ne přímo vy, ale....
Ja bych to nedramatizoval. Tohle je stinna stranka toho, ze mame forum predem. Jinak bysme tyhle veci zjistovali postupne, kazdy zvlast, po nastehovni. V kazde lokalite se najdou nejaky negativa.
Takhle se hezky zdrave nastveme tedka a pak uz nas nic neprekvapi ;)

calcumat
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od calcumat »

TriStone píše:Ja bych to nedramatizoval. Tohle je stinna stranka toho, ze mame forum predem. Jinak bysme tyhle veci zjistovali postupne, kazdy zvlast, po nastehovni. V kazde lokalite se najdou nejaky negativa.
Takhle se hezky zdrave nastveme tedka a pak uz nas nic neprekvapi ;)
No neviem, vedieť tento fakt predtým, tak silne zvažujem svoj podpis na tej hrubej zmluve :)
Takto sa aspoň pokúsim zistiť nejaké informácie, keďže mám bývať na juhozápadnom rohu práve D1, takže stredisko mám "ako na dlani".

Zatiaľ som našiel tie obludy, ktoré tam majú byť nasadené:
http://cz.bau-portal.com/verkauf/_161_8 ... .php#empty
http://www.machineseeker.com/A267360.html

calcumat
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od calcumat »

kuzba píše:Nevidel bych to tak cerne. Majitel pozemku nesouhlasi s vystavbou, stavba mela zacit 05 a byt dokoncena 06. Tato firma si podala zadost o to same nekde na Ruzyni.... faktem ale je, ze uzemni plan je v nas neprospech tedy pro recyklaci.
Aspoň čosi pozitívne :) Dúfam že majiteľ názor nezmení a nepostaví sa to. Na Ruzyni nech si to drtí aj celý rok, tam už tá "trocha" hluku nikomu vadiť nebude :)
V našom prípade by som sa obával práve hluku (tie stroje nijako ticho nevyzerajú, navyše si myslím, že by bolo počuť aj samotné "vyklápanie kamiónov" s nákladom) a prachu pri tom drvení...
Inak proti recyklácii nič nemám, ale prečo práve "za oknom" :))

Fidoz
Závislák :)

Příspěvek od Fidoz »

HaniSluni píše:No tak jsem se podívala na mapu, je třeba na to pohlížet i pozitivně - hlavně, že tohle monštrum nebude mezi "naším" projektem a těma rybníkama...:rolleyes:
Hani, prave bych mel obavu o to, ze sice pokud mas bejvak na jih, tak ti drtirna na SZ nebude vadit, ale co to, co sem tu nekde cetl jinde, ze pozemky vsude smerem na jih jsou dle uzemniho planu ku vystavbe povoleny, tudiz se da pocitat s totalni zastavbou do posledniho metru...a to bude pekny pokoukani pro vsecky, z D1 a D2 hlavne, na novy staveniste... ale nechci malovat certa na zed. Jen fakticky, jak to lze dnes z komercniho uhlu pohledu brat. Louka nevydelava holt, leda tam pestovat kralyky:)
Naposledy upravil(a) Fidoz dne 13.03.2007 23:50, celkem upraveno 1 x.

mikyna
Nový člen

Příspěvek od mikyna »

Fidoz píše:
HaniSluni píše:No tak jsem se podívala na mapu, je třeba na to pohlížet i pozitivně - hlavně, že tohle monštrum nebude mezi "naším" projektem a těma rybníkama...:rolleyes:
Hani, prave bych mel obavu o to, ze sice pokud mas bejvak na jih, tak ti drtirna na SZ nebude vadit, ale co to, co sem tu nekde cetl jinde, ze pozemky vsude smerem na jih jsou dle uzemniho planu ku vystavbe povoleny, tudiz se da pocitat s totalni zastavbou do posledniho metru...a to bude pekny pokoukani pro vsecky, z D1 a D2 hlavne, na novy staveniste... ale nechci malovat certa na zed. Jen fakticky, jak to lze dnes z komercniho uhlu pohledu brat. Louka nevydelava holt, leda tam pestovat kralyky:)
Ale sakryš, tak se s křížkem po funuse dovídám, že jsem si vlastně koupil byt mezi sídlištěm a drtičkou odpadků??? Teď už nezbyde než doufat, že to bude vadit majitelům okolních pozemků a nakonec se drtička postaví v Ruzyni... Byl bych velmi nerad, aby mi do mého suchého Martini, které se chystám popíjet na terase v 6. patře, padal prach ze starých betonových panelů :cool:

Dojc
Stálý člen

Příspěvek od Dojc »

Já moc nechápu na co si tady pořád stěžujete. Snad pokud se rozhodnu jít do takový investice jako je byt, tak si tom před podpisem smlouvy zjistim co nejvíc informací. A kouknout do územního plánu je snad to nejzákladnější. Tak ste předem mohli zjistit že 600m od baráku na severozápad je plocha určená pro zařízení pro reciklaci odpadu, že se před D1, D2 bude nejspíš někdy stavět a kudy povede silniční okruh. Mě tyhle zjištění od koupě neodradili. Na ten okruh se dokonce už těšim.

calcumat
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od calcumat »

Dojc píše:Já moc nechápu na co si tady pořád stěžujete. Snad pokud se rozhodnu jít do takový investice jako je byt, tak si tom před podpisem smlouvy zjistim co nejvíc informací. A kouknout do územního plánu je snad to nejzákladnější. Tak ste předem mohli zjistit že 600m od baráku na severozápad je plocha určená pro zařízení pro reciklaci odpadu, že se před D1, D2 bude nejspíš někdy stavět a kudy povede silniční okruh. Mě tyhle zjištění od koupě neodradili. Na ten okruh se dokonce už těšim.
Čiastočný súhlas. Až na to, že plocha určená pre zariadenie na recykláciu odpadu sa nemusí rovnať hlučným a prašným strojom a to sa už "priamo" zistiť nedalo (aspoň nie tak úplne ľahko). Osobne sme pred samotným "podpisom" boli celú lokalitu pozrieť a išli sme do toho aj napriek niektorým výhradám, ktoré sme mali. Že tam povedie dialnica - nevadí, bude vcelku ďaleko a osobne viem, že o nej prakticky človek nevie (aktuálne bývam v Hostivaři a z druhej strany baráku je "priamy výhľad" na Jižní spojku, ktorá je cca 900 metrov ďaleho - a nie je počuť takmer nič, okrem jemného "pradenia" nákladných áut... Navyše, ak sa okruh dokončí, budem len rád - často jazdím Praha - Žilina, takto prídem skoro až k domu po dialnici :)
To že sa pred D1 a D2 bude stavať sa tiež dá čakať - je tam voľná plocha :) Kopretina tak už vzniká a je fakt, že tá mi najprv vadila najviac... do doby, kým sa človek dozvie o možnej drtičke stavebných odpadov, potom to príde ako úplná prkotina :)

O stažovanie sa nejde, ide o "výmenu informácií" o lokalite, ktorá určite má značný vplyv na komfort bývania.... a nie každý o týchto "stavbách" v okolí vie ... a ING o nich tiež nepovie :)))
Naposledy upravil(a) calcumat dne 14.03.2007 09:54, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět