Zmena trvaleho bydliste

Vše co souvisí s úřady a jinými oficialitami
Puntík
Stálý člen

Příspěvek od Puntík »

HaniSluni píše:Kris: děkuji moc za info ohledně těch úřadů.

Koho zajímal ten katastr - musíte vyplnit a odevzdat formulář (předloni se jmenoval "Žádost o změnu adresy trvalého bydliště v katastru nemovitosti a protokol o změně trvalého bydliště sepsaný na katastrálním úřadě dle čl. II odst. 1 písm. b) Pokyny č. 29 ČÚZK č. 4766/2003-23", možná že název je furt stejný). Dole na tom formuláři se píše "údaje byly ověřeny dle předloženého, platného průkazu, prokazující změnu trvalého bydliště žadatele" tj. usuzuji, že se tam každý jednotlivec osobně dostavit nemusí, jak tu už bylo ostatně řečeno.

Kdo změní příjmení, musí to taky nahlásit - "Žádost o změnu příjmení v katastru nemovitostí a protokol o změně příjmený sepsaný na katastrálním úřadě" (dole na tom formuláři se píše totéž o tom ověření podle předloženého průkazu).

Pokud tedy platí, že se na ŘP musí nahlašovat jen mimopražští, jak je tedy možné, že to požadovali po totee??? (není to třeba tak, že sice my pražáci nedostaneme nový průkaz, ale musíme jim to nahlásit do nějaké databáze? - ten odkaz na MHMP co sem dal Stoural totiž směřuje k tématice "ŘP - vystavení, výměna" což u pražáků není ani jedno a odkaz SSoučka taky směřuje na tématiku "vydání, výměna").
k tomu řidičáku taky jsem Pražák, ale řidičák se neměnil, tam se uvádí jen, kdo ho vydal, což je u Pražáků Magistrát hl. m. Praha, ale musí se změnit údaje na techničáku. takže suma sumárum mimopražští měnící trvalé bydliště by měli měnit řidičák (je tam obec pobytu) i techničák mají-li nějaký a pražští jen techničák, pokud ale mají verzi techničáku, kde je už trvalé bydliště (teoreticky snad všichni co mají už verzi EU tam mají i bydliště tudíž mění). Jinak já to řešila někdy v červenci loni a to tam byly dost fronty, stálo se nadvakrát, jednou pro pořadový lístek a podruhý už na změnu

Puntík
Stálý člen

Příspěvek od Puntík »

HonzaK píše:
Stoural píše:Pokud jste se stěhovali v rámci Prahy, nemusíte s ŘP nyní nic řešit. Přistěhovalci mimopražští, tedy naplaveniny si musí zařídit nový ŘP (Magistrát v Jungmannově ulici - http://magistrat.praha-mesto.cz/default ... h=92831192).
Můžu potvrdit, jde to celkem hladce. Teda pokud za týden nekončí lhůta na výměnu profesáků, jako se to stalo mě. První návštěva - čekání 4 hodiny, druhá návštěva - čekání 5 minut. Bohužel jsem potřeboval taky ten profesák, tak jsem si to musel vystát...

A mimochodem, ono to tak žhavé s tou výměnou není, protože průměrný PACH (pomahač a chránič) si toho vůbec nevšimne, že máte v občance a řidičáku jiné adresy...
k poslední větě bych se stavěla rezervovaně...vzhledem k tomu, že za nesoulad dokladů hrozí postih, některé "akce" jsou na jejich kontrolu vysloveně zaměřené - za ty komplikace to nestojí...

totee
Závislák :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od totee »

tak jsem teď pro jistotu do tý Jungmannky volala a opravdu, kdo změní trvalé bydliště v rámci Prahy - hlásit do registru řidičů nemusí!!!!

HaniSluni: co se týče mého přerušení OSVČ - rušila jsem ho tak jako tak, se změnou trvalého bydliště se to sešlo náhodou a tak je psáno výše - taky jsem požádala o rozeslání na další instituce (ČSSZ, OZP, FÚ) a paní s živnosteskýho úřadu to tam poslala (z jediného FÚ mi přišlo potvrzení o změně poštou).

z mé radosti, že nemusím do Jungmannky mám teď starost, že musím na katastr - chjooooooooooooooooooooo :rolleyes:

Odpovědět