sociální úřad pro mateřskou

Vše co souvisí s úřady a jinými oficialitami
Vitus
Nový člen

Příspěvek od Vitus »

Zdravím,
mohli by zkušenější povědět, kde se s trvalým bydlištěm v Čakovicích přihlašujeme k mateřským dávkám? Zda se to vyřizuje v Letňanech nebo ve Vysočanech? Říkal jsem si, že nejrychleji to snad zjistím tady. A ještě kdy vlastně tento úřad poprvé kontaktovat? Díky

Alff
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alff »

je to v Letňanech, vchod má společnej s Městskou policií

EV
Člen

Příspěvek od EV »

Vitus píše:Zdravím,
mohli by zkušenější povědět, kde se s trvalým bydlištěm v Čakovicích přihlašujeme k mateřským dávkám? Zda se to vyřizuje v Letňanech nebo ve Vysočanech? Říkal jsem si, že nejrychleji to snad zjistím tady. A ještě kdy vlastně tento úřad poprvé kontaktovat? Díky
Staré Letňany (stejně i zastávka busu), Bechyňská ulice, jak psal Alff - vstup s městskou policií (hned vedle je taky pošta)... a je to 1. patro, ale to vám určitě řeknou i na vrátnici :-) A kdy tam jít - já šla žádat o porodný (to se může do 1 roku dítěte) a rovnou mi dali papíry, které mi musí potvrdit v práci a až mi práce přestane platit mateřskou (ta je tuším 28 týdnů), tak cca 1 měsíc před vypršením lhůty je potřeba dojít na úřad a zažádat si o rodičovskou (varianta 2, 3, 4 roky). Samozřejmě může se žádat i dřív a pokud zažádáte později, tak to prý vyplatí zpětně (aspoň tak mi to bylo řečeno na úřadě).

Vitus
Nový člen

Příspěvek od Vitus »

Díky dik, termin se blizi tak jen aby se neco neopomnelo :)

MARTA
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MARTA »

Ja bych se chtela take zeptat na jednu vec k tomuto tematu - musi se tedy zadat v miste trvaleho bydliste (vse materska, rodicovska i porodne)?
Diky predem za info.

Balveda
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Balveda »

Marti,
Kdyz vydrzis, tak dam odpoledne vedet, dnes jdeme na matriku tak se preptam. :)

MARTA
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MARTA »

Balveda píše:Marti,
Ahoj Martino,
diky moc. Ja urcite vydrzim :D

coona
Stálý člen

Příspěvek od coona »

MARTA píše:
Ahoj Martino,
Ahoj, nevim s cim prijde Balveda, ale jestli si to spravne pamatuju, tak o vse se zada podle trvaleho bydliste (dite ma po narozeni automaticky bydliste a zdravotni pojistovnu jako matka).

coona

Kris
Stálý člen

Příspěvek od Kris »

coona píše:
MARTA píše:
Ahoj Martino,
Ahoj, nevim s cim prijde Balveda, ale jestli si to spravne pamatuju, tak o vse se zada podle trvaleho bydliste (dite ma po narozeni automaticky bydliste a zdravotni pojistovnu jako matka).

coona
Oprava - nevim, jak u bydliste, ale ditě se musi do 8 dnů po narození prihlásit k nějaké zdravotní pojišťovně. Není pravda, že by mělo automaticky stejnou pojišťovnu jako matka. - Z vlastní zkušenosti.

Alff
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alff »

Kris píše:
coona píše:
MARTA píše: Ahoj Martino,

coona
Oprava - nevim, jak u bydliste, ale ditě se musi do 8 dnů po narození prihlásit k nějaké zdravotní pojišťovně. Není pravda, že by mělo automaticky stejnou pojišťovnu jako matka. - Z vlastní zkušenosti.
to nesouhlasim, pojišťovna má nárok na dítě podle pojišťovny matky ... tak nám to bylo řečeno na OZP

Balveda
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Balveda »

Ahoj Marti, omlouvam se, matrikarka nevedela vubec nic... A dnes jsem mela strasne litani, takze jsem nevolala ani na socialku. Ale podle techto stranek http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/ ... VEK_ID=276 je to vzdy odvozeno od trvaleho bydliste. A materskou vyplaci zamestnavatel, takze tam neni co resit. :) Jinak trvale bydliste diteti se dava to same co matce, lze pozdeji zmenit na adresu otce.

Balveda
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Balveda »

Alff tak pojistovna si bude narokovat nase dite jo? Doufam ze z nej neudelaj gumu, jsem u vojensky :D

Kris
Stálý člen

Příspěvek od Kris »

Alff píše:
Kris píše:
coona píše:Ahoj, nevim s cim prijde Balveda, ale jestli si to spravne pamatuju, tak o vse se zada podle trvaleho bydliste (dite ma po narozeni automaticky bydliste a zdravotni pojistovnu jako matka).

coona
to nesouhlasim, pojišťovna má nárok na dítě podle pojišťovny matky ... tak nám to bylo řečeno na OZP
Tak nevim, jak rychle se mění zákony, ale mám 3,5 letého prcka a všem maminkám v porodnici nás upozorňovali, že dítě není automaticky hlášeno na pojišťovnu matky - že si to musíme zařídit sami, třeba, kdyby každý z rodičů měl jinou pojišťovnu a dítě jsme chtěli přihlásit třeba k té, co má otec. Taky jsem se kvůli tomu napsala mailiku a opravdu mi přímo i na OZP !!! řekli, že je dobře že píšu, protože to opravdu není automaticky
Naposledy upravil(a) Kris dne 04.12.2008 08:47, celkem upraveno 1 x.

MARTA
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MARTA »

Balveda píše:Ahoj Marti, omlouvam se, matrikarka nevedela vubec nic... A dnes jsem mela strasne litani, takze jsem nevolala ani na socialku. Ale podle techto stranek http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/ ... VEK_ID=276 je to vzdy odvozeno od trvaleho bydliste. A materskou vyplaci zamestnavatel, takze tam neni co resit. :) Jinak trvale bydliste diteti se dava to same co matce, lze pozdeji zmenit na adresu otce.
Ahoj Martino, diky mooooooc. M.

Vanedi
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vanedi »

Pripojuji se ke Kris, rodila sem nedavno, opravdu prihlaseni k pojistovne automaticke neni, museli sme malou prihlasit osobne s rodnym listem, pak sme dostali karticku.

Odpovědět