IGNORANTI

Odpovědět
DAJ
Nový člen

Re: IGNORANTI

Příspěvek od DAJ » 25.05.2017 11:14

Jozo: To je tak tezke do projektu zakomponovat vice parkovacich venkovnich mist a samozrejme to zapocitat do ceny bytu? Ja jen jsem zminil, ze normy jsou proste na dnesni dobu male a silne podcenena. Takze do budoucna to bude uplne tragicke co se tyce parkovani. To je to same, jako se sirkou parkovacich stani, auta proste rostou do delky i sirky a kolikrat kdyz nekde parkuji, tak skoro nejde vylezt z auta. Driv melo auto treba kazda treti rodina, potom kazda druha rodina, potom skoro kazda rodina a uz jsme se dostali do doby, ktera je bezna i na zapade, ze kazdy clen rodiny miva casto svuj vuz. Silne pochybuji, ze se bude pocet aut snizovat, naopak jeste pribudou. Samozrejme nyni uz je situace spatna a pocet aut zde bude jen rust, proste je to poddimenzovane. A argument at si lidi koupi jeste nejake parkovaci mista v baracich na druhe strane sidliste je take mimo, proc by si ho mel koupit jen ten, co proste z prace prijizdi v noci a ten co se vraci v 16.00 a pohodlne si zdarma venku zaparkuje si ho kupovat nemusi. Co si i pamatuji, tak v nasem baraku zadne extra koupit vubec neslo. Ve druhe etape jsem se ptal developera v novych baracich jestli lze tam koupit parkovani,.. neslo to. Ve treti etape jsem se na to ptal take a bylo mi receno, ze priorita pri prodeji parkovacich mist je vlastnikum bytu v danem baraku a v pripade zajmu kdyz si je nekoupi v horizontu treba dvou let a nejake volne stani zbyde tak by to mozna slo prodat. Ted jsem se dival v posledni etape na stranky http://www.cakovickypark.cz na cenu stani, je to opravdu asi 200 000,- + asi 600 mesicne poplatky. Odhaduji, ze situaci s prodejem bude stejna, jako kdyz jsem se informoval pri predchozi etape pred nekolika lety.

Martin L
Stálý člen

Příspěvek od Martin L » 25.05.2017 11:15

DAJ píše:
25.05.2017 10:53
Co se tyka toho poctu aut v rodine,... Na zapade je zcela bezne, ze kazdy clen rodiny ma sve auto. Holt uz jsme i v Praze zbohatli, ze si to vetsina lidi muze dovolit. A takove ty reci na co mit auto, kdyz je v Praze MHD me dokazi vytocit. Ne kazdy pracuje 5 minut MHD od baraku od 8.00-17.00. Jsou i lidi co potrebuji auto pro praci aktivne /remeslnici/, pak takovi co pracuji treba na smeny v noci, kdy uz opravdu moc MHD nejezdi /popripade si clovek v noci v MHD koleduje o okradeni, potycku s opilci, nebo ze ho nekdo v autobuse poblije-vse uz jsem osobne zazil/. Nevim co by na argument, ze clovek auto nepotrebuje rekly treba sestricky co jezdi na nocni do spitalu, hotelove recepcni, servirky, barmanky, housekeeping, pracovnici v tovarnach,.... Uvedomte si ze v Praze pracuje skoro 200 000 lidi ve sluzbach a turistickem ruchu /tzn. ze vetsina je proste otevrena 24 hodin denne a pracuje se na nekolik smen/.
Zdravím, to že musím další auto, abych se dostal do práce přece nemůže být omluvou pro to, že budu parkovat jako kretén!!! Pokud si pořizuju další auto, měl bych vědět kde ho budu legálně parkovat. To co děje v Podvalové rozhodně legální není!!! Když mám prachy na dvě, tři auta, tak proč je nemám na další dvě, tři parkovací stání. V nově stavěném areálu u parku se prodávají stání jako smaostatné jednotky a prý moc na dračku nejdou, tak si tam kupte stání a máte po starostech s bločkama a práskačema. Další kapacity jsou třeba v Třeboradicích u hřbitova, u zámku, nebo u Globusu, ale rozhodně ne v Podvalce jak je tomu teď. ... ale to by Ti pohodlní neměli auta na očích a o těch pár krocích navíc ani nemluvě. Howgh
Bohumile, Bohumile, kurva se neříká!!! :-))

DAJ
Nový člen

Příspěvek od DAJ » 25.05.2017 11:19

Meryz: Presne tak, konecne nekdo, kdo je normalni a nepapouskuje hloupe rady, at si clovek nekde ve vedlejsim baraku koupi stani, ze je tam prodavaji. Sam jsem se na to ptal nekolikrat a vzdy bez sance behem poslednich asi 8 let!!!!!!!

DAJ
Nový člen

Příspěvek od DAJ » 25.05.2017 11:28

Martin L: Ja tady nikoho neomlouvam, ja jen rikam, ze situace uz je od zacatku neresitelna a bude se zhorsovat, proste podceneny projekt. To je porad jak dokola, uz me to nebavi. Rikam, ze jsem si dal praci a spocital spatne zaparkovane auta v noci a dosel jsem k poctu zhruba 40 v celem arealu. Jedine volne legalni misto bylo na konci Bermanove, kde v budoucnu odhadem pribyde asi 100+bytu. Ohledne koupe parkovacich stani jsem se uz parkrat ptal a bez odezvy. Bud to neslo, nebo pockat az nejake mrzacke parkovaci stani zbyde, a ktere mozna nikdo nekoupi z vlastniku bytu v dane budove nekdy prodaji. Porad jsem jeste od nikoho neslysel, jak danou situaci resit? Jedine rada je asi teda prodat auta. Zrovna rada nechavat auta u Hrbitova je super, pravdepodobne pro fetaky to bude super sance, v GLobusu se pres noc pravdepodobne parkovat nesmi, kdyz je tam znacka max 3 hodiny. Tak je samozrejme moznost jeste parkovat pres noc treba v Letnanech na metru na parkovisti asi za 150 za noc. Tam kapacita bude:)

jozo
Nový člen

Příspěvek od jozo » 25.05.2017 11:30

DAJ píše:
25.05.2017 11:14
Jozo: To je tak tezke do projektu zakomponovat vice parkovacich venkovnich mist a samozrejme to zapocitat do ceny bytu? Ja jen jsem zminil, ze normy jsou proste na dnesni dobu male a silne podcenena. Takze do budoucna to bude uplne tragicke co se tyce parkovani. To je to same, jako se sirkou parkovacich stani, auta proste rostou do delky i sirky a kolikrat kdyz nekde parkuji, tak skoro nejde vylezt z auta. Driv melo auto treba kazda treti rodina, potom kazda druha rodina, potom skoro kazda rodina a uz jsme se dostali do doby, ktera je bezna i na zapade, ze kazdy clen rodiny miva casto svuj vuz. Silne pochybuji, ze se bude pocet aut snizovat, naopak jeste pribudou. Samozrejme nyni uz je situace spatna a pocet aut zde bude jen rust, proste je to poddimenzovane. A argument at si lidi koupi jeste nejake parkovaci mista v baracich na druhe strane sidliste je take mimo, proc by si ho mel koupit jen ten, co proste z prace prijizdi v noci a ten co se vraci v 16.00 a pohodlne si zdarma venku zaparkuje si ho kupovat nemusi. Co si i pamatuji, tak v nasem baraku zadne extra koupit vubec neslo. Ve druhe etape jsem se ptal developera v novych baracich jestli lze tam koupit parkovani,.. neslo to. Ve treti etape jsem se na to ptal take a bylo mi receno, ze priorita pri prodeji parkovacich mist je vlastnikum bytu v danem baraku a v pripade zajmu kdyz si je nekoupi v horizontu treba dvou let a nejake volne stani zbyde tak by to mozna slo prodat. Ted jsem se dival v posledni etape na stranky http://www.cakovickypark.cz na cenu stani, je to opravdu asi 200 000,- + asi 600 mesicne poplatky. Odhaduji, ze situaci s prodejem bude stejna, jako kdyz jsem se informoval pri predchozi etape pred nekolika lety.
Tak samozřejmě z pohledu developera je problém navyšovat počet parkovacích míst (např. ty 2-3/jednotka) nad normu (tzn. hloubit další -2 patra) a započítávat to ceny bytu... to by pak asi nebyl takový prodejní trhák...
Pokud si někdo kupuje více aut a nemá je kde parkovat resp. to řeší tak bezohledně, že stojí opravdu jako kretén, tak pak se nemůže divit...
Navíc současná situace zatím pořád ještě dobrá (i s ohledem na průměr Prahy) a jak sám píšete, bude to jen horší a s tím lze souhlasit... Takže pokud chce mít kdokoliv klid, není problém aktuálně u developera koupit par. stání za cenu 200.000... měsíční náklady jsou dle mých zkušeností cca 350,-/měsíc. Nemusíte nic odhadovat, stačí zavolat developerovi a koupit si místo cca 150m od vašeho domu nebo parkujte u staveniště v Bermance... dokud nebudou všechny domy dostavěné, každý den je tam prázdno, speciálně večer co odjedou stavební dodavatelé .... Přece se zde tvrdilo, že to není o lenosti.
Pak nebudete muset řešit to, že někdo z obyvatel, zcela oprávněně, volá MP.

jozo
Nový člen

Příspěvek od jozo » 25.05.2017 11:35

DAJ píše:
25.05.2017 11:19
Meryz: Presne tak, konecne nekdo, kdo je normalni a nepapouskuje hloupe rady, at si clovek nekde ve vedlejsim baraku koupi stani, ze je tam prodavaji. Sam jsem se na to ptal nekolikrat a vzdy bez sance behem poslednich asi 8 let!!!!!!!
Upřímně vám to nevěřím.. možná jste se před osmi lety ptal.. ale rozhodně ne nyní - není problém místa koupit!... Ve finále je to Vaše volba a nikdo vás nic si kupovat nenutí... ale pak se nedivte, že pokud budete nechávat auto parkovat kde se nesmí, budete za to sankciován.

jozo
Nový člen

Příspěvek od jozo » 25.05.2017 11:39

DAJ píše:
25.05.2017 11:28
Martin L: Ja tady nikoho neomlouvam, ja jen rikam, ze situace uz je od zacatku neresitelna a bude se zhorsovat, proste podceneny projekt. To je porad jak dokola, uz me to nebavi. Rikam, ze jsem si dal praci a spocital spatne zaparkovane auta v noci a dosel jsem k poctu zhruba 40 v celem arealu. Jedine volne legalni misto bylo na konci Bermanove, kde v budoucnu odhadem pribyde asi 100+bytu. Ohledne koupe parkovacich stani jsem se uz parkrat ptal a bez odezvy. Bud to neslo, nebo pockat az nejake mrzacke parkovaci stani zbyde, a ktere mozna nikdo nekoupi z vlastniku bytu v dane budove nekdy prodaji. Porad jsem jeste od nikoho neslysel, jak danou situaci resit? Jedine rada je asi teda prodat auta. Zrovna rada nechavat auta u Hrbitova je super, pravdepodobne pro fetaky to bude super sance, v GLobusu se pres noc pravdepodobne parkovat nesmi, kdyz je tam znacka max 3 hodiny. Tak je samozrejme moznost jeste parkovat pres noc treba v Letnanech na metru na parkovisti asi za 150 za noc. Tam kapacita bude:)
Protože jsem si chtěl Vaše tvrzení ověřit, tak jsem se už skutečně naštval zavolal jsem si teď developerovi. Není problém místo koupit (např. hotové v "N") !!!! cena 200.000 vč. DPH

Martin L
Stálý člen

Příspěvek od Martin L » 25.05.2017 11:49

jozo píše:
25.05.2017 11:39
DAJ píše:
Protože jsem si chtěl Vaše tvrzení ověřit, tak jsem se už skutečně naštval zavolal jsem si teď developerovi. Není problém místo koupit (např. hotové v "N") !!!! cena 200.000 vč. DPH
:D palec nahoru!
Bohumile, Bohumile, kurva se neříká!!! :-))

deimos
Člen

Příspěvek od deimos » 25.05.2017 13:11

jozo píše:
25.05.2017 11:39
DAJ píše:
Presne tak, ta moznost existuje. Navyse sa daju miesta prenajat aj na Podvalke (byval som) aj v CP (byvam). Tak sme to riesili my, aby sme s druhym autom neparkovali niekde, kde sa nesmie parkovat. Obcas sa zamyslam, preco nie som sebec, ako niektori susedia. To ze nie su volne miesta pravda nie je. Ano, nevraciam sa o druhej rano, ale vecer sa pravidelne zaparkovat da, a uz vtedy je vidiet, ze to ludia radsej daju k zastavke ku kontajnerom, nez pred stodolu. V Bermanovej som plne parkovisko nevidel nikdy za posledny rok.

Blbe je, ze to nie je len o tom, ze je to sebecke a bezohladne, ale aj nebezpecne. Niektori z nas asi cakaju, kym dojde k nehode, aby im docvaklo, co vsetko sa moze stat... Podobne ako prejazd kruhovych objazdov v protismere - na to pred par dnami striehol mestak pri tocne, co ja osobne velmi kvitujem.

mamoulian
Člen

Příspěvek od mamoulian » 25.05.2017 20:23

Byl sem svědkem nejednou,jak pán přijel,zaparkoval v Blachutce a pak odešel po propojení do nového sídliště.Takže už teď mají problémy s parkováním. Nebo přijedou dvě auta s kolama na střeše,jedou se kamsi projet,pak kola naloží a jedou domu. Tohle se naštěstí stává odpoledne a večer odjíždějí,takže to nočnímu parkování nevadí. Bude to tu ještě hodně zajímavé.

jozo
Nový člen

Příspěvek od jozo » 30.05.2017 09:48

Koukám, že nám vyrostou venkovní dodatečná parkovací místa i před domy "C" a "D" směrem ke Slunečnici (přes ulici od těch současně dodělaných se závorou)... Přestože budou asi taky pouze k prodeji, tak developer dělá pro zlepšení situace s parkováním maximum :-)...

bubak
Stálý člen

Příspěvek od bubak » 02.06.2017 23:04

DAJ: přečti si prosím ještě jednou co jsem napsal: "Otázka je, jestli musí mít každá rodina 2-3 auta". Samozřejmě, že někdo se bez auta neobejde z různých důvodů, já jsem měl na mysli to, o čem tady píši nejčastěji, a to je lenost lidí.

Jinak musím říct, že Podvalka už ten nápor absolutně nezvládá. Už se stojí opravdu po celé délce a to je fakt nebezpečné. Kolikrát vidím řidiče, kteří nevědí, co mají dělat, když se v tom zúžení potkají. Jsem zvědavý, jak to tady dopadne, předpokládám, že až se něco stane, tak to začnou MP vybírat...

Edit: Ještě dodám, že i kdyby se tady postavilo venkovní parkoviště někde třeba 100 metrů od sídliště, tak jsem si jistý, že podvalka by na tom byla stejně jako teď :D :?

DoG
Člen

Příspěvek od DoG » 19.06.2017 12:01

Ted jsem rad, ze jsem se pred 6 lety pakoval pryc mezi prvnima. Zrovna jsem nahodou sel kolem (takhle daleko od "Prahy" jezdim vyjimecne), a tohle sidliste je uz normalni ghetto, narvane autama a budovama, ktere nemaji vyhled. Jo zacatky byli hezke, prvni etapa ZP.. :) Od ty doby vim, zadne masove projekty nebrat, zadne projekty na ultralevnych pozemcich nekde na poli a vedle kominu (jo komin je tradicni dominanta tehle budget projektu od ING SKANSKA atd). Sel jsem radsi do poctiveho zdeneho baracku o par rodinach, a ted jdu do domecku. A dost kralikaren!

Brano
Stálý člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brano » 04.07.2017 18:53

Hele dogu, bez uz do prdele, to taky neni daleko...
Optimismus je způsobený nedostatkem informací!

VitekKlusal
Nový člen

Příspěvek od VitekKlusal » 07.08.2017 22:03

Jó, to byly časy.

Odpovědět