IGNORANTI

Odpovědět
Martin L
Stálý člen

Re: IGNORANTI

Příspěvek od Martin L »

marecci píše:No a v obytné zoně je maximální povolená rychlost 20 km/h, takže tam nemůže nikdo vyletět ;)
:-)
Bohumile, Bohumile, kurva se neříká!!! :-))

DAJ
Nový člen

Příspěvek od DAJ »

Nejvíc me mrzi, ze v okoli zije nekolik lidi, kteri se snizuji k praskani policii na sve sousedy. Pochopim, ze se vola policie pri nadmernem ruseni nocniho klidu, domacim nasili,... ale volat policii, ze soused si spatne zaparkoval auto me dostava. Osobne parkuji v podzemi, takze jsou mi volna mista na ulici sumak, ale mam i pochopeni pro mene stastne sousedy, kteri maji dve auta a jsou nuceni na ulici parkovat. Rovnez kdyz mi prijede navsteva, tak musi casto zaparkovat nepredpisove, protoze proste nelze v okoli zaparkovat. Osobne mi nedela problem kolem spatne zaparkovanych aut projet /na kdejakem sidlisti se parkuje jeste prasacteji/. Nevim kde jinde by meli lide sve auta parkovat? Nebo snad SVJ nechce zavest kvoty na pocet aut na jeden byt? Projekt domu byl samozrejme z hlediska parkovacich mist poddimenzovany /bylo mi to jasne uz pred koupi bytu, ze venkovni parkovaci stani proste stacit nebudou/ a s tim asi se uz nic neda delat, ale resit vzniklou situaci praskanim na policii me pekne stve.

DAJ
Nový člen

Příspěvek od DAJ »

Miška píše:Přeji krásný den všem. Bydlím na tomto sídlišti již 7 let a jsem dost překvapená co se tu najednou děje. Tolik nenávisti a nepřátelství po tolika letech???? Jde samozřejmě o parkování. Stojí se kde se dá a bohužel i nedá a nemá. Je to rok od roku horší a aut je tu čím dál víc. Tento jev je celkem běžný u nové zástavby, mladé rodiny mají mnohdy dvě auta v rodině. I my máme dvě auta a tak parkujeme kde se dá. Pokud si SVJ namalují žluté čáry na výjezdu z garáží, tak to respektujeme a neparkujeme tam a nevšimla jsem si že by tam někdo stál. Ale proč to proboha nějaký dobrák práská na policii???? Proč sem každou noc už druhý týden jezdí a rozdávají navštívenky??? To mi přijde dost ubohé, práskat na své sousedy :-(
Moje slova, ja rozdycham vse, ale praskani proste mi prijde uplne pod uroven. Timhle praskanim se stejne nic nevyresi, jen ze sem tam proste nekdo dostane pokutu a auta tam stejne parkovat vzdy budou. Pochybuji, ze vsichni zacnou parkovat nekde u Globusu a po kazde noci pojedou do autoservisu menit skla na svych vykradenych autech.

vita
Člen

Příspěvek od vita »

Práskání je silné slovo, jízda po kruháči v protisměru a parkování na kruhovém objezdu - jsou myslím daleko za hranicí únosnosti a je potřeba je "potírat". Oči bych zamhouřil nad parkováním mimo parkovací místa, pokud to nikoho neohrožuje a nestojí se na žlutých pruzích. Sami teď po dvou lístcích za stěračem druhé auto parkujeme v rozestavěném sídlišti Čakovický park, blíž to nikde nejde :-(
Policie dostala pokyn toto řešit od městské části na základě upozornění občana přes aplikaci Lepší místo...
Přílohy
IMG_2519.PNG

marecci
Člen

Příspěvek od marecci »

Zajímavé, že měřit rychlost jsem je tu ještě neviděla. A ač patřím k těm, kterým nesprávné parkování vadí, nepovolená rychlost mi přijde výrazně nebezpečnější.

Jiří Vintiška
Stálý člen

Příspěvek od Jiří Vintiška »

Dobrý den. Jen doplním. MČ sice předala prostřednictvím pracovníka ÚMČ podnět občana přes projekt Lepší místo městské policii, nicméně stížností je více. Věc jsem byl řešit minulý týden na ředitelství MP pro Prahu 9, kde jsem se dozvěděl, že stížností je několik, a to podaných městské policii přímo, a neustále se opakují. Cílem mé schůzky bylo požádat policii, aby "přihlédla" ke kapacitním možnostem dopravy v klidu této lokality a posuzovala tak přestupky individuálně (parkování na kruháku vs. parkování v obytné zóně na přehledném místě ovšem mimo vyznačené místo). Dále jsem vyjádřil prosbu, aby i policie akcentovala nedostatečné pražské obecné technické požadavky na výstavbu pro investory rezidenčních souborů. Resp. to, že pražská rada schválila tento rok v tomto směru dokument pražské stavební předpisy, který dopravu v klidu může do budoucna ještě zhoršit.

Kris
Stálý člen

Příspěvek od Kris »

Je dobře, že se stížnosti množí.

Co se týče parkování, tam bych byla pro toleranci ze strany policie, jelikož parkování je v celém areálu poddimenzované, a nic s tím prostě neuděláme. Pokud řidiči parkují tak, aby vyloženě nepřekáželi provozu, tak bych to nechala být.

Nicméně, co se týče projíždění kruháku v protisměru, tak jsem za, aby tam policie hlídkovala co nejčastěji a pokutovala každého, kdo takto poruší předpisy. Kromě překračování rychlosti je to ten nejvíc nebezpečný přestupek, co jsem tu viděla, a jelikož už málokdy vidím někoho správně kroužit, tak by tam klidně mohli policisté stát nepřetržitě a dávat jednu pokutu za druhou. A vůbec bych se za to na ně nezlobila.

Miška
Nový člen

Příspěvek od Miška »

Dobrý den sousedé, samozřejmě že parkování na středu kruháku je opravdu drzost největší, tam je pokuta na místě. Obávám se ale že na jakoukoli toleranci ze strany policie se nemůžeme spoléhat. Pane Vintiško případně mě opravte, ale pokud opět ten práskač zavolá na policii (hlásí to opravdu velmi pravidelně) tak policie musí pokutovat všechny špatně parkující vozy nehledě na to jak moc překáží či nepřekáží provozu. Prostě jsi mimo parkovací místo a máš smůlu. Policie musí dodržovat zákony, jinak mají velký problém. Pro představu: 6let parkujeme někteří z našeho domu na výjezdu z naší garáže na svém pozemku SVJ a i tady dostáváme pokuty. Ano, je to dle zákona tam nemáme co dělat....ale proč to herdek někomu teď po 6 letech vadí???? Bohužel jsou mezi námi i tací kteří nemají parkovací místo v garáži vůbec. Mají byty pronajaté a majitel bytu prostě parkuje v garáži a nájemníci mají smůlu. Prostě žijeme v na pražském sídlišti a problém v parkováním bude. Buď se budeme snažit to nějak řešit a nebo na sebe práskat na policii. Navrhuji možnost čístlo 1 a udělám pro to maximum. M.Kubernatová

Jiří Vintiška
Stálý člen

Příspěvek od Jiří Vintiška »

Miška píše:Pane Vintiško případně mě opravte, ale pokud opět ten práskač zavolá na policii (hlásí to opravdu velmi pravidelně) tak policie musí pokutovat všechny špatně parkující vozy nehledě na to jak moc překáží či nepřekáží provozu.
Dobrý den. Je to přesně tak, to hlášení se zaeviduje do systému a strážníci jej musí vypořádat. Nelze ho nijak "ručně" v systému zrušit. Lze samozřejmě řešit i domluvou, nejen pokutou. Pokud se přestupce nedostaví do 5 dnů na městskou policii k projednání, systém "sám" předá přestupek ke správnímu řízení na magistrát. Pak už jej MPP řešit nemůže.

bubak
Stálý člen

Příspěvek od bubak »

Dnes rano na Podvalce pani s Pasatem skoro ani nevyjela kvuli troubovy co stal za ni... Ja kdybych parkoval venku a nekdo by takto za mnou stal, tak ho budu praskat klidne kazdy den. A muzete si klidne o me myslet ze jsem praskac 8) Toleruji parkovani mimo stani, ale nesmi nikomu prekazet. A toto stani za "prdeli" je jednoznacne prekazeni. Ja bych se asi pri couvani o nej pekne oprel :twisted:

Dexter
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dexter »

Zase je mi z tech odpadku vsude okolo a z tech z vas, co nechavate odpadky vedle kontejneru, pekne na bliti...

Dexter
Člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dexter »

Nevím, komu tady zrovna teď večer štěká a vyje pes, ale je to opravdu "záživný".... :(

Tomáš
Nový člen

Příspěvek od Tomáš »

Dobrý den, všem sousedům,

mohli byste zacit parkovat jako lidi a ne na mistech, kde se úarkovat nema a navic je to vylozene nebezpecne?

Vypichnu tri (podle meho nazoru nejzavaznejsi) oblasti:
- v zatacce u stodoly v M. Podvalove, kde pravidelne stojite na "zebre" i dale a clovek je nucen jet celkem dlouhy usek cesty v protismeru, aniz by do neho videl
- misto o kousek dale "u popelnice", uplne ta sama situace...
- hned na zacatku M.Podvalove v zatacce u zastavky MHD, kde parkuji auta az k oblouku a tudiz auta, co opousti sidliste prejizdeji do protismeru a uz se mi nekolikrat stalo, ze do me malem nabourali...

Upozornuji, ze predesle diskuze na toto tema jsem precetl a argumenty, ze "nemam kde parkovat", malo mist apod. NEUZNAVAM.
Varianty jsou napr.:
- koupite si parkovaci stani (mista v arealu porad na prodej jsou)
- pronajmete si parkovaci stani
- parkovat nekde dale (v okoli mista jsou)
- nemit automobil...

jozo
Nový člen

Příspěvek od jozo »

A nabízím se s jedním z navržených řešení - pokud by někdo chtěl pronájem park. stání, nějaká mám k dispozici ;)

bubak
Stálý člen

Příspěvek od bubak »

Další experti.... Už tam neparkuje jen jeden :?
Experti.jpg

Odpovědět