Pomněnka

Všeobecná diskuze pro nový rezidenční projekt Čakovický park.
Jana K.
Nový člen

Re: Pomněnka

Příspěvek od Jana K. »

Dobry den, mohu se zeptat, zda vam jdou zvonky? Ja nevim, ale k nam se nikdo nemuze dozvonit. Macka se pouze tlacitko s uvedenym cislem nebo jeste neco navic?
A dotaz, zda vam uz nekdo po nastehovani serizoval okna? Dekuji vam a vsem preji hezky den. JK

Martin S.
Nový člen

Příspěvek od Martin S. »

No nevím jak u vás, ale u nás v D se musí nejprve zmáčknout číslo, které je uvedeno u jména a pak zvoneček. Dost lidí tohle mate a nedozvoní se, celkem mě to štve. Další nedomyšlená věc u zvonku je, že se vchodové dveře nedají z bytu otevřít, aniž by nejprve dole tento kód přicházející nerozluštil, a vy mu to tak ulehčil a zkrátka bez jeho zazvonění otevřel. Třeba u dětí atd. Přicházející musí nejprve na vás zazvonit a vy až potom můžete otevřít. Nedomyšleno.

Jája a Pája
Stálý člen

Příspěvek od Jája a Pája »

Pokud zvonek nezvoní ani po vymačkání čísla a následném stisku tlačítka se zvonečkem, podejte reklamaci. Přijde pán a během pár minut vyřeší (něco namačká dole na table a vy v bytě jakoby resetujete telefon), a je vyřešeno.

Okna PKS seřizovat hromadně nepřijde. Leda by si to později vyžádalo SVJ. Já podala reklamaci (chyběla nám jedna krytka rámu) a technik mi v rámci návštěvy všechna okna seřídil. Domluvila jsem se s ním samozřejmě na tom při sjednávání termínu, aby pro mě měl chvilku navíc.

beluha
Nový člen

Příspěvek od beluha »

Zdravím, trošku budu prudit - ve stanovišti kontajnerů již 14 dní leží odpad, který se někomu nevešel, když byly kontajnery plné; z azbukou popsaných krabic lze částečně dovodit původce - to jsme tak daleko na východě, že si děláme nepořádek před vlastním domem?
Asi je to možné, viz občas pytel s odpadky pod balkónem bytů u vchodu Pomněnka 😕

Jája a Pája
Stálý člen

Trido právě instaluje na vrata senzor, který zastaví vrata, pokud pod ně najede auto. A také pán slíbil nastavit samozavírání (což je prý jen otázkou přepnutí v ovládacím panelu vrat, ale potřebuje schválení někoho shora, ale snad jsem ho přesvědčila).

beluha
Nový člen

Příspěvek od beluha »

Jája a Pája píše:
04.10.2018 16:17
Trido právě instaluje na vrata senzor, který zastaví vrata, pokud pod ně najede auto. A také pán slíbil nastavit samozavírání (což je prý jen otázkou přepnutí v ovládacím panelu vrat, ale potřebuje schválení někoho shora, ale snad jsem ho přesvědčila).
Jj, je instalováno automatické zavírání vrat, čímž se ale mění způsob ovládání, neb pokud systém čeká na uplynutí nastavené lhůty na projetí auta,- což jsem shodou okolností s pánem probíral a dohodli jsme se, že nenastaví původní 3 minuty, ale řád sekund ( 5 až 10 s ), což pro průjezd auta bohatě stačí,- tak zmáčkutí tlačítka dálkového ovladače systém bere jako pokyn k otevření, tudíž v tuto chvíli to vypadá, že systém nefunguje. Budeme si muset zvyknout na změnu, že stačí jen počkat, než se vrata začnou samy zavírat, nic nemačkat. Pevné tlačítko na zavření nefunguje vůbec, to je daň za automat :-)
Tak snad už bude s vraty vše tak jak má být ... :-)

Fanas
Nový člen

Příspěvek od Fanas »

Nema nekdo nahodou navod, jak pridat dalsi ovladac ke garazovym vratum ? Programopvaci tlacitko jsem tam nikde nezahledl.

Jája a Pája
Stálý člen

Pravděpodobně v průběhu listopadu proběhne členská schůze SVJ. Zvažte prosím, kdo by se chtěl stát členem výboru. Některé věci by bylo snadnější a rychlejší mít připraveny před schůzí.

Fanas
Nový člen

Příspěvek od Fanas »

Mám ještě jeden dotaz ohledně závory před vchody. Je možné závoru nějakým způsobem otevřít, aby se dalo s autem na stěhování přijet až před zadní vchod ? Děkuji za odpověď.

Jája a Pája
Stálý člen

Fanas píše:
24.10.2018 17:39
Mám ještě jeden dotaz ohledně závory před vchody. Je možné závoru nějakým způsobem otevřít, aby se dalo s autem na stěhování přijet až před zadní vchod ? Děkuji za odpověď.
Napsala jsem soukromou zprávu

Klára
Nový člen

Příspěvek od Klára »

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda v posledních dnech nemáte podobný sousedský problém jako my skrz digestoř - hučení, cigaretový kouř/vaření, a téměř 24/7 zapnutá digestoř?

Vyřeší to zpětná klapka, nebo může být ucpaný komín? ;)

Děkuji Klára

beluha
Nový člen

Příspěvek od beluha »

Klára píše:
19.11.2018 14:44
Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda v posledních dnech nemáte podobný sousedský problém jako my skrz digestoř - hučení, cigaretový kouř/vaření, a téměř 24/7 zapnutá digestoř?

Vyřeší to zpětná klapka, nebo může být ucpaný komín? ;)

Děkuji Klára
Dobrý večer, přes digestoř slyšíme souseda nad námi, jen když je v bytě absolutní klid. A to ještě jen jako že někdo vzdáleně mluví, v poslední době je to dokonce ještě tlumenější, asi nasadili digestoř v kuchyni.
My máme v digestoři klapku, která byla součástí. Další by se dala dát přímo do potrubí, ale zatím není až tak potřeba. Pokud by se situace - hlučnost, zápach rapidně zhoršila, asi bych zauvažoval jí instalovat. Jinak je to téma celého sídliště, viz. třeba diskuze v Cedru. Kdyžtak se stavte, můžeme porovnat , jsme hned vedle s Magií 😎

zavodnik
Nový člen

Příspěvek od zavodnik »

Měl jsem stejný problém, vyřešila to klapka do potrubí https://www.ventilatory-helios.cz/venti ... os-kak-160

Jája a Pája
Stálý člen

Pokud by někoho zajímalo, kam se ztratil jeden kontejner - popelářům přepadl do auta a zničil se :-) Dnes bude stání uklizeno a kontejner dodán nový.

Jana K.
Nový člen

Příspěvek od Jana K. »

Super, děkuji za informaci ;)

Odpovědět