čínská elektronika

Názory, postřehy, kritika ... :) [nic, co by se týkalo projektu u zámeckého parku]
Odpovědět
anna44
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.04.2018 13:01

čínská elektronika

Příspěvek od anna44 »

Ahoj, myslíte, že i některá elektronika z Číny může být v podstatě dobrá? Třeba tablety jako tyhle asi nebudou tak dobré, jako ty, které se snaží kopírovat, protože se dost tlačí na cenu, ale i tak to vypadá složené z dost dobrých součástek? Už jsou asi pryč doby, kdy se u toho člověk musel bát, že vyhoří, ale přece, myslíte, že něco z toho stojí za úvahu, případně má někdo zkušenost? Díky.

flyboysek
Člen
Příspěvky: 230
Registrován: 13.06.2012 10:35

Re: čínská elektronika

Příspěvek od flyboysek »

Xiaomi bych se asi nebal, ale podle recenzi jsou vsechny jejich vyrobky tak na 80%. Fungujou dobre, ale dycky tomu trochu schazi do dokonalosti.
Ostatniho bych se bal, vetsinou ty levny tablety nemaji zadnou vyztuhu a cele to pohromade drzi jen displej
na PC Tuning na to byla kdysi dobra recenze

Uživatelský avatar
TriStone
Administrátor
Příspěvky: 3986
Registrován: 07.03.2007 00:03
Bydliště: D3

Re: čínská elektronika

Příspěvek od TriStone »

Souhlas, Xiaomi je v zásadě v pohodě. Telefony i tablety fungují za ty peníze velmi dobře a to i po delším čase. Zatím i věco pro chytrou domácnost od nich vypadají poměrně spolehlivě.

Většina té opravdu levné produkce v oblasti mobilů třeba půl roku funguje celkem fajn, ale pak to jde do kytek - zasekávání, restarty, pomalé reakce.

Z čínských značek je spolehlivá určitě ještě OnePlus a asi by měla být tím pádem i Oppo (mateřská firma, často totožné vnitřnosti). Zbytek je kapku sázka do loterie.

U mobilů bacha hlavně na LTE pásma, nejsou celosvětově stejná, tak aby to tady chodilo. U Xiaomi je na to potřeb dávat pozor taky, mají u některých mobilů mezinárodní verze, ty běžné většinou nezvládají pásma 800 a 900 MHz.

Odpovědět