Příjezdová cesta okolo Baumitu

Všeobecná diskuze pro nový rezidenční projekt Čakovický park.
Odpovědět
zavodnik
Nový člen

Příjezdová cesta okolo Baumitu

Příspěvek od zavodnik » 22.05.2018 15:35

Rád bych zde otevřel téma, které je spíš na řešení s developerem či městskou částí. Nevím zda s tím někdo zde může pomoct? Obojí spolu souvisí a jde o příjezdovou cestu.

1) Jak se začaly kopat základy nového domu, bývá silně znečištěna příjezdová cesta směrem k Baumitu. Nejde jen o znečištění, ale hlavně kamení, které tam je. Můj názor je, podpořený zkušeností z jiných staveb co jsem viděl po Praze, že pokud tam takhle jezdí náklaďáky a znečišťují komunikaci, měli by tam průběžně celý den silnici čistit a hlídat zda tam nejsou nebezepečné předměty. Jednou za den či dva (nevím, kdykoliv jsem tam byl v minulém týdnu, tak byla silnice pokryta bahnem a kamením) to opravdu nestačí. Proč to tak řeším? Ve čtvrtek odpoledne jsem tam jel za jiným autem domů. V pátek pod autem mastný zelený flek a nefunkční klimatizace! V servisu s kterým mám smlouvu budou mít čas za více než 2 týdny a oprava (teprve se uvidí co vše to bude obnášet) nepůjde ze záruky, ale zaplatím si ji sám (nebo z pojistky), protože jde v podstatě o nehodu, kterou můžu nárokovat po správci komunikace nebo viníkovi. Nedělám si iluze, že by se mi podařilo škodu z někoho dostat, když nemám v podstatě žádný zdokumentovaný důkaz.

Mimochodem dnes ráno, sice cesta nebyla tolik zanešena, ale byl tam velký kámen, který může způsobit vážnou škodu. Obzvlášť to vnímám já, když mám nízké sportovní auto. Možná podnět pro výbor(y) (jsem z C/D), ale sám nevím, jak toto řešit. Jednak aby se to do budoucna nestalo, případně zda mám šanci z někoho vymáhat způsobenou škodu. Nemáte někdo zkušenost?

2) Kamiony u Baumitu. Ráno tam stávají kamiony a situace hlavně v tom oblouku je dost nepřehledná a potenciálně nebezpečná. Dnes jsem musel na "centimetry" projet okolo nehody, kterou tam způsobil kamion a trefil bokem projíždějící vůz. Je mi líto toho řidiče/řidičky. Tohle je asi na městskou část, neexistuje nějaký kanál za výbor nebo ČP, kterým bysme tuto stížnost mohli předat? Na druhou stranu, nevím jak je ta komunikace koncipovaná a zda není oficiální cesta jezdit okolo ČP a nejezdit přes Baumit, to nevím.

Asi to chápete, v pátek poškozený vůz, dnes vidím velký kámen a vzápětí potkám nehodu, které jsem se dlouhodobě obával, že se může stát.

Vnímáte také tyto problémy? Můžeme se v tom vzájemně nějak podpořit a vyvinout nějaký tlak?

Děkuji

Marsum
Nový člen

Re: Příjezdová cesta okolo Baumitu

Příspěvek od Marsum » 22.05.2018 18:28

Dobry den,
standardne je podminkou provadeni stavby take udrzba prijezdove komunikace. Je otazkou, na koho je takova povinnost prenesena. Jestli na stavebni firmu, stavebnika (developera) ci spravce komunikace. Doporucuji podat podnet na prosetreni stavebnimu uradu.
MS

ivos.d
Nový člen

Příspěvek od ivos.d » 23.05.2018 07:40

zavodnik píše:
22.05.2018 15:35
Rád bych zde otevřel téma, které je spíš na řešení s developerem či městskou částí. Nevím zda s tím někdo zde může pomoct? Obojí spolu souvisí a jde o příjezdovou cestu.

1) Jak se začaly kopat základy nového domu, bývá silně znečištěna příjezdová cesta směrem k Baumitu. Nejde jen o znečištění, ale hlavně kamení, které tam je. Můj názor je, podpořený zkušeností z jiných staveb co jsem viděl po Praze, že pokud tam takhle jezdí náklaďáky a znečišťují komunikaci, měli by tam průběžně celý den silnici čistit a hlídat zda tam nejsou nebezepečné předměty. Jednou za den či dva (nevím, kdykoliv jsem tam byl v minulém týdnu, tak byla silnice pokryta bahnem a kamením) to opravdu nestačí. Proč to tak řeším? Ve čtvrtek odpoledne jsem tam jel za jiným autem domů. V pátek pod autem mastný zelený flek a nefunkční klimatizace! V servisu s kterým mám smlouvu budou mít čas za více než 2 týdny a oprava (teprve se uvidí co vše to bude obnášet) nepůjde ze záruky, ale zaplatím si ji sám (nebo z pojistky), protože jde v podstatě o nehodu, kterou můžu nárokovat po správci komunikace nebo viníkovi. Nedělám si iluze, že by se mi podařilo škodu z někoho dostat, když nemám v podstatě žádný zdokumentovaný důkaz.

Mimochodem dnes ráno, sice cesta nebyla tolik zanešena, ale byl tam velký kámen, který může způsobit vážnou škodu. Obzvlášť to vnímám já, když mám nízké sportovní auto. Možná podnět pro výbor(y) (jsem z C/D), ale sám nevím, jak toto řešit. Jednak aby se to do budoucna nestalo, případně zda mám šanci z někoho vymáhat způsobenou škodu. Nemáte někdo zkušenost?

2) Kamiony u Baumitu. Ráno tam stávají kamiony a situace hlavně v tom oblouku je dost nepřehledná a potenciálně nebezpečná. Dnes jsem musel na "centimetry" projet okolo nehody, kterou tam způsobil kamion a trefil bokem projíždějící vůz. Je mi líto toho řidiče/řidičky. Tohle je asi na městskou část, neexistuje nějaký kanál za výbor nebo ČP, kterým bysme tuto stížnost mohli předat? Na druhou stranu, nevím jak je ta komunikace koncipovaná a zda není oficiální cesta jezdit okolo ČP a nejezdit přes Baumit, to nevím.

Asi to chápete, v pátek poškozený vůz, dnes vidím velký kámen a vzápětí potkám nehodu, které jsem se dlouhodobě obával, že se může stát.

Vnímáte také tyto problémy? Můžeme se v tom vzájemně nějak podpořit a vyvinout nějaký tlak?

Děkuji
Je pravda,ze ten nepotadek ze stavby me taky stve,ale hold to je udel stavby. Nechci delniky hajit a je pravda,ze by komunikaci meli udrzovat cistou. Co se tyce zatacky u Baumitu,tak uz sem tam mel a ridici malou diskuzi,kdy ne samozrejme poslali do patricnych mezi, i kdyz stali na zlute za kolejemi. Rano je to tam pekelny a uz vazne uvazuji o tom,ze ba ne budu volat MP aby to tam resila..

katekita
Člen

Příspěvek od katekita » 23.05.2018 10:30

Já na ně MP volala už mockrát, strážník mi pak už dokonce i volal zpátky... ale marně. Já tamtudy jezdím většinou před osmou, a to mi bylo řečeno, že přijet nemůžou, protože hlídají u školy přechody a nemůžou být všude, a když tam pak přijedou, tak už tam kamiony na žlutých čárách nestojí. Prý to tam i párkrát hlídali, že tam strážník stál.. tak ale to tam asi logicky před nimi na žlutých čárách nikdo nezastaví. A prý pokud je jinak nechaný průjezd tuším 6 metrů, tak je to v pořádku a i v zatáčce si můžou stát jak chtějí... Takže jsme se po celkem asertivní diskuzi dobrali toho, že situace je v podstatě neřešitelná:/
Nicméně vím, že MČ pracuje na přidání značení zákazu zastavení/stání, ale trvá to... Silnice je myslím ještě developera, předá ji až s dokončením posledního domu. Věřte, že nyní ty kameny na rekonstruované silnici jsou daleko menší zlo, než co bývalo (rozsekaná celá vozovka, 20ti-centrimetrové díry, koukající kovy z povrchu... jezdilo se tam tak 5km/hod a těch proražených pneumatik..., nicméně jedná se o staveništní komunikaci, takže buďme rádi alespoň za tu rekonstrukci).
Prověřím, co se s tím dá dělat a dám vědět.
Katka R.

katekita
Člen

Příspěvek od katekita » 23.05.2018 11:01

Takže update: silnice je již ve správě MČ, ale opravoval ji developer, bohužel rekonstrukce byla špatně naprojektovaná. MČ o problému ví, řeší ho (dočasným řešením se jeví nahrazení kačírku jiným materiálem.. na další rekonstrukci nejsou nyní peníze).
Parkování kamionů (které se řeší opravdu už léta) se nyní snad blíží ke zdárnému vyřešení v rámci projektu dokončení chodníku v zatáčce, kde by pak mělo být doplněno vodorovné nebo svislé značení zákazu zastavení (a ano, i teď vidíme, že čára není zeď, ale pak už tam zaparkovat tak, aby byl dodržen povinný průjezd, nebude technicky možné).

zavodnik
Nový člen

Příspěvek od zavodnik » 23.05.2018 12:58

Díky za informace. Ty kamínky jsem nemyslel z kačírku, ale ze stavby hned u příjezdu do ČP. A bohužel myslel jsem si, že je to koncipované více jako staveništní cesta. Nicméně přístupná je a je udělaná nově. Developer ví, že tam lidi (=jejich klienti, kteří jim platí miliony) jezdí, tak mě vadí, že tam nechávají tak obrovský bordel, který až vede i k hmotným škodám na autech. Celkově

Kamiony u Baumitu, nechci za každou cenu být kritikem, ale myslím si, že se MP vymlouvá. Případně bych je nasměroval na pondělí a úterý, to mi přijde, že jich tam stojí vždy hodně a nejen tak brzy, ale skoro celé dopoledne. Nevěřím, že se nedá naplánovat párkrát akce aby to tam hlídali a rozdali pokuty nebo jim domluvili. Další věcí asi je, aby se Čakovice přizpůsobili nárůstu obyvatel, věřím že se tyto neduhy zlepší během následujících let.

katekita
Člen

Příspěvek od katekita » 23.05.2018 13:27

Aha, tak to je povinností developera udržovat pořádek. Zkuste se obrátit na MKRE (a dejte pak vědět, zda a jak jste pochodil).

MP klidně také volejte, věřím, že čím víc nás bude "otravovat", tím spíš pochopí, že to bude třeba řešit...

Kolco
Nový člen

Příspěvek od Kolco » 23.05.2018 19:53

Je to tak jak píše závodník, v pondělí jsem vyjížděl cca 8:30 a v pravotočivé zatáčce směrem k mostku ležel téměř uprostřed silnice velký šutr. V zápětí jsem potkal kamion zaparkovaný v osobáku..... Následně jsem se protáhl úzkou uličkou mezi krajem silnice a kamiony parkujícími až za železniční přejezd doufaje, že v protisměru se nevyřítí nějaký střelec z rohlíku či české pošty. Na obranu kamionáků musím říct, že byli ohleduplní a nechali aspoň kousek místa pro případný projíždějící vlak :-) Nicméně takto to tam vypadá každé ráno a vadí mi to daleko více než špinavá silnice. Tu mimochodem developer uklízel pravidelně přes zimu, když bylo bahno. Ted když je sucho, tak to neřeší.

EV
Člen

Příspěvek od EV » 24.05.2018 13:29

Mohu potvrdit, že stání kamionů v zatáčce se s MČ řeší. Ovšem řešení je velmi dlouhotrvající a stále v nedohlednu a já už jsem to vzdala. Už asi 4 roky prosím o umístění zrcadla do zatáčky, protože jako cyklista odbočuji k RF a jezdím směrem k nádraží. Poslední informace byla, že tam bude chodník, takže pak to zrcadlo asi nebude potřeba. Jenže to už je taky víc jak rok a chodník není a teď vidím, že na tuto úpravu (chodník) zatím nejsou peníze. Zrcadlo stojí do 10 tis., už jsem si i říkala, že by stálo za to udělat veřejnou sbírku :-) Jenže pak se bojím, abych neměla popotahování, že jsem umístila někam někomu na něčí majetek/pozemek... :-)

katekita
Člen

Příspěvek od katekita » 24.05.2018 14:45

EV píše:
24.05.2018 13:29
Mohu potvrdit, že stání kamionů v zatáčce se s MČ řeší. Ovšem řešení je velmi dlouhotrvající a stále v nedohlednu a já už jsem to vzdala. Už asi 4 roky prosím o umístění zrcadla do zatáčky, protože jako cyklista odbočuji k RF a jezdím směrem k nádraží. Poslední informace byla, že tam bude chodník, takže pak to zrcadlo asi nebude potřeba. Jenže to už je taky víc jak rok a chodník není a teď vidím, že na tuto úpravu (chodník) zatím nejsou peníze. Zrcadlo stojí do 10 tis., už jsem si i říkala, že by stálo za to udělat veřejnou sbírku :-) Jenže pak se bojím, abych neměla popotahování, že jsem umístila někam někomu na něčí majetek/pozemek... :-)
Dobrý den, nene, to jste špatně pochopila. Peníze nejsou na opravu krajů rekonstruované silnice (s kačírkem), ze kterého teď také vylétavají kameny... Chodníku už jsme velmi blízko, brzy prý budou informace na úřední desce MČ.

EV
Člen

Příspěvek od EV » 30.05.2018 07:19

katekita píše:
24.05.2018 14:45
EV píše:
24.05.2018 13:29
Dobrý den, nene, to jste špatně pochopila. Peníze nejsou na opravu krajů rekonstruované silnice (s kačírkem), ze kterého teď také vylétavají kameny... Chodníku už jsme velmi blízko, brzy prý budou informace na úřední desce MČ.
Tak se budu těšit. Poslední informace, kterou jsem zachytila, když byla dodělaná první část chodníku, že další část bude následovat, ale zatím na ni nebyly peníze. Děkuji za dobré zprávy, jsem zvědavá, kdy toto bude nejen zveřejněno, ale hlavně doděláno.
A taky se těším na nějaké lepší zprávy pro motoristy, děkuji Bubákovi za sdílení ve vlákně s radnicí.

myscho
Člen

Příspěvek od myscho » 19.06.2018 10:10

Z parkoviska popri ceste sa stáva vrakovisko...

katekita
Člen

Příspěvek od katekita » 19.06.2018 13:25

Vrak jsem hlásila minulý týden na MČ, bylo předáno na MP, již má na skle cedulku... musí tam nějaký čas stát, než ho bude moct MČ zlikvidovat...

Kolco
Nový člen

Příspěvek od Kolco » 19.06.2018 19:48

Stejně tak na parkovišti pod éčkem stojí už více než rok dvě auta, které se nehnula a asi už ani nehnou, což je vzhledem k množství parkovacích míst na prd... A řekl bych, že takových "stojáků" bude po sídlišti více. Bohužel se ale obávám, že pokud vypadají, že jsou stále způsobné k jízdě, tak s tím nikdo nic nemůže dělat...

katekita
Člen

Příspěvek od katekita » 20.06.2018 02:36

Kolco píše:
19.06.2018 19:48
Stejně tak na parkovišti pod éčkem stojí už více než rok dvě auta, které se nehnula a asi už ani nehnou, což je vzhledem k množství parkovacích míst na prd... A řekl bych, že takových "stojáků" bude po sídlišti více. Bohužel se ale obávám, že pokud vypadají, že jsou stále způsobné k jízdě, tak s tím nikdo nic nemůže dělat...
Zeptám se na to. Mají poznávací značky? O jaká vozidla se prosím jedná?
Díky, Katka

Odpovědět